
У Міносвіти сказали, скільки школярів повернулися із дистанційного на очне навчання
Про це на брифінгу сказала заступниця міністра освіти та науки Надія Кузьмичова, передає кореспондент Укрінформу.
За даними МОН, усього в Україні 3 739 357 школярів, з них 2 224 958 навчаються очно, 759 147 – на змішаній формі навчання, 391 337 - дистанційно, 363 915 - навчаються за кордоном і дистанційно в українських школах, 42 557 дітей на ТОТ продовжують дистанційно навчатися в українських школах.
"Хочу звернути увагу, що кількість дітей, які навчаються наразі дистанційно і перебувають на контрольованій урядом території, за 2024-2025 навчальний рік скоротилась порядка на 100-150 тисяч порівняно з тим, що ми починали", - сказала Кузьмичова.
Як пояснила заступниця міністра, "розбіг" у 50 тисяч можна пояснити тим, що дистанційна форма навчання залежить від безпекової ситуації в кожному конкретному регіоні.
"Тому дійсно на різних етапах це могло бути 100 тисяч, але пікове значення, яке ми спостерігали протягом цього навчального року, - це скорочення до 160 тисяч", - сказала Кузьмичова.
Як додала заступниця міністра, це стало можливим завдяки створенню у школах безпечних просторів, підземних шкіл, на будівництво яких уряд скерував відповідну субвенцію.
"Підземна школа - це повноцінне протирадіаційне укриття, у якому дитина може вчитись, не просто пересиджувати повітряну тривогу, а повноцінно навчатись в класній кімнаті, мати перерви, мати простір, де можна відпочити, погратись, похарчуватись", - сказала Кузьмичова.
Вона нагадала, що у 2025 році додатково до субвенції, яка була виділена у 2024 році, на підземні школи було виділено 6,2 млрд грн.
Ця сума, за словами Кузьмичової, розрахована на будівництво підземних шкіл у 144 закладах освіти, у 75 роботи вже розпочали.
За даними МОН, у 2024 році субвенція та дотація на підземні школи становила 7,5 млрд грн, за ці кошти збудовано або відремонтовано 15 підземних шкіл-укриттів.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство освіти і науки підготувало путівник для батьків, який має допомогти дізнатися більше про особливості системи оцінювання в Новій українській школі.