Релігійні організації, пов'язані з РПЦ, можуть бути ліквідовані - Єленський
Про це в телеефірі сказав голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський, передає Укрінформ.
"У разі виникнення підозри щодо зв’язків релігійної організації з РПЦ Державна служба з етнополітики та свободи совісті видає припис, у якому зазначає, у чому саме полягає така афіліація. Якщо припис виконується і організація усуває ознаки підпорядкування — розриває адміністративні зв’язки та виходить зі складу РПЦ — інших заходів до неї не застосовують", - сказав Єленський.
За його словами, якщо ж припис проігнорують, ДЕСС має право звернутися до суду з позовом про ліквідацію цієї релігійної організації як юридичної особи.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада заборонила діяльність російських церков в Україні, ухваливши у серпні 2024 року закон «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій».
Закон «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій» був оприлюднений 24 серпня 2024 року й вступив у силу за 30 днів, крім пункту 2 Розділу II, який набирав чинності через дев’ять місяців після оприлюднення. Отже, кінцем перехідного періоду є 24 травня. Законом передбачається, що діяльність релігійних організацій, афілійованих з іноземною релігійною організацією, діяльність якої в Україні заборонена, має бути припинена.