Навички допомоги ментальному здоров’ю за програмою ВООЗ опанували майже 100 тисяч медиків - Зеленська

Навички допомоги ментальному здоров’ю за програмою ВООЗ опанували майже 100 тисяч медиків - Зеленська

Укрінформ
Майже 100 тисяч медпрацівників пройшли навчання за програмою mhGAP від ВООЗ і опанували навички допомоги у питаннях ментального здоров’я.

Про це у Телеграмі поінформувала перша леді Олена Зеленська, передає Укрінформ.

«Майже 100 тисяч медичних працівників пройшли навчання за програмою mhGAP від ВООЗ, опанувавши таким чином навички допомоги в питаннях ментального здоров’я. Уже 84 мобільні мультидисциплінарні команди, навчені за стандартами ВООЗ, працюють у спеціалізованих лікарнях країни. У їх складі психіатр, психолог, соцпрацівник, медсестра, які разом надають допомогу пацієнтові вдома, у рідній громаді - без необхідності класти його до стаціонару», - зазначила вона.

Перша леді нагадала, що ВООЗ є партнером реформи шкільного харчування, і заявила, що вони нещодавно разом із командою цієї реформи ВООЗ презентували аналітичну довідку «Розширення національної програми шкільного харчування в Україні».

Зеленська поінформувала, що відповідно до дослідження, національна програма шкільного харчування важлива для всієї країни, адже, зокрема, вона підтримує аграріїв, бо зазвичай передбачає використання локальних продуктів. Окрім того, стабільний доступ до харчування у школах може знизити рівень стресу в сім’ї, зазначила вона.

«Україна вже демонструє хороші результати реформи. І дуже важливо їх закріпити, нарощувати. Автори дослідження наполягають: зовнішнє фінансування матиме вирішальне значення для стабільного розвитку. Тож ми сподіваємося, що ВООЗ і надалі буде нашим партнером у цьому питанні, щоб допомогти залучити додаткові кошти для такої надважливої для України потреби», - заявила перша леді.

Зеленська під час зустрічі в Києві подякувала за цю співпрацю голові представництва ВООЗ в Україні Ярно Хабіхту і поінформувала, що рада, що такі їхні зустрічі регулярні, а робота з ВООЗ - системна і надійна.

Вона висловила сподівання на наступний важливий крок - на те, що за два тижні Всесвітня асамблея охорони здоров'я в Женеві схвалить українсько-нідерландську резолюцію «Зміцнення психічного здоров'я та психосоціальної підтримки до, під час і після збройних конфліктів, природних і техногенних катастроф, медичних та інших надзвичайних ситуацій».

За її словами, цей важливий документ має посилити міжнародну підтримку України з фізичного та ментального відновлення наших людей. Але, вважає перша леді, він також допоможе і всім іншим країнам, які стикаються з проблемами ментального здоров’я в різних надзвичайних ситуаціях.

Читайте також: В Україні розпочинається місяць обізнаності про ментальне здоров’я

«Ментальне здоров’я - основа стійкості. Немає якогось спеціального часу, щоб подбати про нього. Бо це на часі завжди й для всіх», - переконана Зеленська.

Як повідомляв Укрінформ, перша леді Олена Зеленська заявила, що кожен третій сімейний лікар в Україні може надавати послуги з ментального здоров'я.

Фото: Олена Зеленська / Телеграм

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-