До відновленої чернечої обителі на Афоні возитимуть ветеранів ЗСУ

До відновленої чернечої обителі на Афоні возитимуть ветеранів ЗСУ

Фото
Укрінформ
Триває збір коштів на відновлення української чернечої обителі на Афоні, яку було передано Православній церкві України за рішенням Собору старців святого монастиря Пантократор у 2022 році. Планується, що туди возитимуть ветеранів українських Збройних сил.

Про це на пресконференції в Укрінформі повідомили представники ПЦУ та жертводавці, які хочуть відновити чернечу обитель та оголосили для цього окремий великодній збір.

«Перший етап – це збір в районі 800 тис. євро на відбудову саме історичної частини. Другий етап – це розбудова українського осередку, паломницького будинку, трапезної, альтанки, молитовної кімнати, сповідальної кімнати», – розповів організатор збору бізнесмен Денис Руденко.

За його словами, друга частина етапу проєкту в рамках цієї відбудови і фандрейзингу – це зібрати кошти і придбати великий автобус, передати його на баланс ПЦУ, щоб він щотижня курсував безкоштовно для воїнів-ветеранів і возив їх на Афон.

«Тобто 20-30 людей відвезли на Афон, а повернувся за іншою групою людей, а першу (групу – ред.) забрав в Україну. Таким чином, щоб воїни могли не тільки молитися поруч з монахами, не тільки попрацювати в саду, по господарству, але, прогулюючись по території Афону і проводячи певні бесіди з монахами, могли зцілюватись. Бо я це називаю між нами в команді як «санаторій для душі». Нам потрібно достукатись до своїх важливих людей. Бо вклад у відбудову – найкраще, що ми можемо залишити у вічності, для наших дітей і для наступних поколінь», – розповів Руденко.

Як наголосив митрополит ПЦУ Євстратій Зоря, зв'язок між Україною і Афоном – це зв'язок з понад тисячолітньою релігійною, культурною та історичною традицією. Однак через те, що Україна втратила свою державність, роль українців на Афоні, внески, які робили українські гетьмани та старшина, – все, що було пов'язано з нами, з нашою історією, традицією, переключалося на Росію.

«І незадовго до війни російська держава з великою помпою привезла туди свого диктатора, відзначаючи «тисячоліття російського присутності на Афоні». Те, що було пов'язано з Києвом, цілеспрямовано поширювалося як щось, пов'язане з Росією. За підтримки російсько-імперського уряду Пантелеймонівський монастир, який історично був пов'язаний з Україною, був перетворений на потужний імперський осередок поширення ідей «русского мира» ще тоді. Зараз українська присутність – у стані відродження. І тому так необхідно мати на святій горі Афон місце, яке люди української церковної культури, української церковної традиції, української мови в спілкуванні, житті і молитві можуть назвати своїм рідним місцем», – зазначив Зоря.

За його словами, українська присутність на святій горі Афон – це «відродження історичної пам'яті, місця, куди паломники з України, духовні, світські, можуть прибути і відчути себе вдома і одночасно і в цій духовній традиції».

Єпископ подякував всім, хто долучається до відродження української обителі, заявивши що ПЦУ підтримує проєкт та благословляє зусилля з його відновлення, а також усім тим, хто усвідомлює, наскільки важливою є духовна складова нашої боротьби з «русским миром».

На пресконференції були також представлені роботи її учасника, майстра-іконописця, автора мистецького проєкту «Щит духовний» Ігоря Охоцького. Зокрема, на заході були представлені ікони, зроблені на прострілених пластинах бронежилета (вони продаватимуться на аукціонах), та два ключі з лімітованої серії, які виготовляють індивідуально для кожної людини з унікальним номером кількістю всього 991 ключ – на честь першої згадки святої обителі в літописах (це 991 рік).

Унікальну серію «Духовного ключа миру», яка виготовлена в Києві, доставили спеціально на Афон до Келії святих архангелів та вручать Верховному головнокомандувачу Володимиру Зеленському з номером на честь його дня народження (251), першій леді Олені Зеленській задля допомоги їй у гуманітарній місії миру – також з номером в честь дня її народження (602), а під номером 248 виготовлено державний «Ключ миру» – на честь Дня Незалежності України. Перший ключ під номером 001 сьогодні ж владика Євстратій вручить митрополиту ПЦУ Епіфанію у Михайлівському золотоверхому монастирі.

Читайте також: Патріарх Варфоломій підтвердив свою участь у Саміті миру

Як повідомлялося, заснування переданої ПЦУ чернечої обителі датується 991 роком, і остання її реконструкція була в XVI ст., тож Україна її отримала у зруйнованому стані.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-