Барієв розповів ООН про порушення прав корінних народів України

Барієв розповів ООН про порушення прав корінних народів України

Укрінформ
Голова правління Кримськотатарського ресурсного центру, голова управління зовнішніх зв'язків і правозахисної діяльності Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв поінформував ООН про порушення прав корінних народів України.

Як передає Укрінформ, про це він розповів під час виступу на 23-й сесії Постійного форуму з питань корінних народів, повідомляє Кримськотатарський ресурсний центр у Фейсбуці.

Експерт нагадав, що протягом 240 років корінні народи України переслідувалися та винищувалися, знищувалися їх культурна спадщина, мова, культура, топоніми.

За його словами, внаслідок військової агресії Росії проти України систематично порушуються Декларація ООН про права корінних народів та Рамкова конвенція ООН про зміну клімату, не виконуються Цілі сталого розвитку.

А саме - здоров’я та життя корінних народів під загрозою, десятки тисяч корінних чоловіків змушені залишати свої землі через примусову мобілізацію до російської армії. Тисячі дітей були примусово вивезені до Росії для асиміляції, щодо цього вже є рішення Міжнародного кримінального суду, додав експерт.

Барієв зауважив, що розграбовано та вивезено до Росії предмети матеріальної культурної спадщини корінних народів, наприклад, із Мелітопольського музею вилучено скіфське золото, у Криму проводяться незаконні розкопки.

Також, за його словами, через окупацію території та військову агресію Росії страждає екологія, знищується природа, заміновані тисячі гектарів землі, вириті тисячі кілометрів траншей уздовж узбережжя Криму.

Читайте також: Штати в ООН: Експлуатація ЗАЕС некваліфікованим персоналом посилює ризики

«Представницький орган корінного народу Меджліс кримськотатарського народу був заборонений Росією в 2016 році, проти його членів порушені кримінальні справи, а заступник голови Меджлісу Наріман Джелял перебуває у в'язниці. У 2024 році Росія визнала Кримськотатарський Ресурсний Центр небажаною організацією», - зазначив він.

Барієв закликав Росію припинити війну і вивести свою армію з території України.

«Ми розробили рекомендації щодо деокупації та реінтеграції Криму та запрошуємо до їх обговорення експертів з корінних народів і країн-членів ООН», - додав він.

Як повідомлялося, з 15 квітня по 26 квітня, у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку проходить 23-а сесія Постійного форуму з питань корінних народів «Посилення права корінних народів на самовизначення в контексті Декларації Організації Об’єднаних Націй про права корінних народів: акцентуючи увагу на голосах молоді корінних народів».

Постійний форум ООН з питань корінних народів – це вищий консультативний орган, що опікується питаннями корінних народів, що стосуються економічного та соціального розвитку, культури, довкілля, освіти, охорони здоров’я та прав людини.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-