Українські полярники вперше задокументували зустріч із фінвалом

Українські полярники вперше задокументували зустріч із фінвалом

Фото
Укрінформ
Українські полярники вперше задокументували зустріч з фінвалом - другим за величиною китом.

Про це Національний антарктичний науковий центр повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.

"Один з найбільших китів у світі відвідав акваторію поблизу нашої станції “Академік Вернадський”! Йдеться про фінвала, задокументована зустріч з яким відбулася вперше за всі роки українських досліджень Антарктики. Цей вид кита - другий за величиною на планеті. Його довжина може сягати 26 метрів, а вага - 75 тонн", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що зустріч сталася 6 березня у протоці Пенола поблизу Аргентинських островів (саме до цієї групи належить острова Галіндез, де розташований “Вернадський”).

Спостереження тривало лічені хвилини, але полярникам вдалося попрацювати із твариною. Біолог 28-ї УАЕ Вадим Ткаченко встиг сфотографувати велетня, а також відібрати зразки шкіри та жиру від нього.

Їхні подальші лабораторні дослідження допоможуть з'ясувати стать кита, більше дізнатися про його стан та краще зрозуміти популяційну структуру цього виду в Антарктиці.

Як зазначають в НАНЦ, під час китобійного промислу у минулому столітті фінвали були практично винищені у водах поблизу Антарктиди. Однак останніми роками їхня популяція інтенсивно відновлюється, і вони повертаються туди, де раніше мешкали.

Читайте також: Українські полярники показали рідкісне явище - сувої зі снігу

Нині ці кити регулярно трапляються на півночі Антарктичного півострова та у протоці Дрейка. Можемо очікувати, що незабаром реєстрації фінвалів стануть регулярними й поблизу нашої станції

Як повідомляв Укрінформ, Національний антарктичний науковий центр та ще 49 організацій з усього світу отримали вільний доступ до 64 дослідницьких інфраструктур в Арктиці та Антарктиці.

Фото: Національний антарктичний науковий центр, Facebook

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-