Український криголам «Ноосфера» дістався станції «Академік Вернадський»

Український криголам «Ноосфера» дістався станції «Академік Вернадський»

Фото
Укрінформ
Український науково-дослідний криголам "Ноосфера" вночі 11 грудня 2023 року дійшов до антарктичної станції "Академік Вернадський".

Як передає Укрінформ, про це Національний антарктичний науковий центр повідомляє у Фейсбуці.

“Судно дісталося "Вернадського" дещо раніше запланованого терміну, адже завдяки скоординованій роботі польської та української команд, а також гарній погоді розвантаження на попередній локації – польській станції "Арцтовський" – пройшло за рекордні 3 доби”, - ідеться у повідомленні.

А ось йти з Кінг Джорджа до Галіндезу, острови, де розташовані польська та українська бази, довелося повільно.

"Такої кількості різноманітних айсбергів наші моряки ще не бачили, і всі їх треба було майстерно оминати", - наголосили вони і опублікували фото льодяних брил.

На час прибуття судна до "Вернадського" з погодою знову пощастило , тож досить швидко вдалося переправити на берег учасників української сезонної експедиції.

Як нагадали у центрі, через складний рельєф дна "Ноосфера" не причалює до острова, а стоїть неподалік, тому людей та вантажі до станції доставляють невеликими човнами.

"Наступний тиждень буде гарячим. Але настрій у всіх піднесений, бо так радісно через 8 місяців побачити своїх друзів та колег, ще й з купою корисних речей і смаколиків", – зазначають зимівники.

Протягом найближчого часу необхідно розвантажити судно, запустити ремонтні та інші роботи. Технічна команда сезонної експедиції продовжить модернізацію станції, розпочату ще до повномасштабної війни, а науковий загін сезону проводитиме додаткові дослідження.

Читайте також: На станції Вернадського обрали ім’я новонародженому тюленятку

Після завершення розвантаження "Ноосфера" вирушить до Чилі, щоб доправити туди польських полярників, які зараз на борту криголама. Це вже третій рік поспіль наше судно замість російського забезпечує перезмінку на польській антарктичній станції "Арцтовський".

Відтак у Чилі "Ноосфера" чекатиме на ще один сезонний загін науковців, які проведуть низку досліджень з борту судна, і нову команду українських зимівників, щоб доставити їх до "Вернадського".

Як повідомляв Укрінформ, Українські полярники візьмуть участь у міжнародному дослідженні забруднення Антарктики.

Фото: Національний антарктичний науковий центр

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-