По рецепти довгожителів - до Карпат

По рецепти довгожителів - до Карпат

Блоги
Укрінформ
В українських горян є власні харчові секрети, щоб жити довго і активно - не гірші японських 

Вчені світу досліджують життя довгожителів у так званих Блакитних зонах світу: що ці люди їдять, п'ють, як живуть.

Карпати також можна віднести до Блакитних зон: у багатьох родинах є родичі, які переступили 90+ та 100-річний рубіж і живуть активним життям.

Зрозуміло, що українцям ближчі харчові традиції Карпат, ніж півострова Окінава, бо для нас не традиційно вживати водорості, куркуму, батат, але звичні капуста, буряк, картопля, зернові, насіння, горіхи.

Переконана, що феномен Карпатського Довголіття ще вивчатимуть вчені, а поки тримайте  подарунок: хліб від карпатського цілителя, довгожителя (прожив 104 роки) Андрія Ворона. Його готують з сирої моркви, вареної у "мундирі" картоплі, обдирного борошна, висівок на лляній олії.  Картоплю слід натерти, змішати з борошном та висівками, додати моркви, скропити олією. Від солі  краще відмовитися, особливо, якщо є гіпертонія. Виходять смачні коржики!

Як лікар-дієтолог, скажу, яка користь такого хліба.

[1️⃣] Низький глікемічний індекс за рахунок суміші складних вуглеводів (картопляний охолоджений так званий стійкий, або резистентний крохмаль). Стійкий цей крохмаль до ферментів підшлункової залози, тому досягає аж товстого кишечника, де ним живляться найкорисніші бактерії, які захищають організм від величезної кількості метаболічних порушень, а відтак - від хвороб і передчасного старіння.

[2️⃣] Доповнюють складні вуглеводи висівки та обдирне борошно: вони так само не перетравлюються травними ферментами і живлять різні види корисних бактерій.

[3️⃣] Розчинна клітковина моркви (пектин), діє, як детоксикант, поглинаючи шкідливі речовини, а каротиноїди та поліфеноли моркви мають протизапальний ефект (інактивуют надмірну кількість вільних радикалів), покращують здоров'я серцево-судинної системи (покращують стан ендотелію та зменшують "налипання" холестерину) та метаболічний ефекти (покращують роботу клітин печінки та зменшують накопичення жиру в них).

[4️⃣] Олія сприяє виділенню жовчі, засвоєння жиророзчинних фітонутрієнтів.

Такий хліб не високої калорійності, його корисно вживати замість звичайного магазинного хліба, якщо немає змоги випікати власний хліб з великим вмістом висівок або цільнозернового борошна.

[✅] Корисний для людей з діабетом, ожирінням, серцево-судинними захворюваннями, із дисбіозом кишечника, любителям солодощів та всім іншим українцям.

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-