Ми - ті, хто зможе дати прочухана навіть за кордоном

Ми - ті, хто зможе дати прочухана навіть за кордоном

Укрінформ
Відчуття власної гідності,чітке розрізнення чорного від білого і сміливість постояти за правду - наша пропозиція західному світу

Стамбул, центр міста, лікарня швидкої допомоги.

Біля стійки реєстрації натовп людей. Дорослі і діти чекають. Працівниця, яка займається оформленням пацієнтів, відійшла. Ще кілька представників лікарні за стійкою зайняті своїми справами. Люди мовчки очікують відновлення роботи.

Раптом до стійки підходить жінка з дитиною. З невеликим акцентом, але турецькою, спокійно та впевнено пояснює працівникам закладу, що таке затягування з оформленням пацієнтів є неприйнятним. Наполягає, що не може кілька десятків людей чекати одну робітницю і що хтось має бути на підміні. Вказує, що зона очікування не пристосована для великої кількості людей.

На зауваження, що для якісного сервісу жінці варто було звернутись у приватну лікарню, зауважує, що це її вибір, а належна медична допомога має бути надана незалежно від форми власності.

Жінка з України. Місцеві мовчки спостерігають за виключенням буквально одного чоловіка, який її підтримує.

Після прочухана реєстрація швидко відновлюється, пацієнтів оформлюють, надають необхідну допомогу.

...

Відчуття власної гідності та повага до гідності інших, усвідомлення природності своїх прав і похідного характеру прав держави, чітке розрізнення чорного від білого і сміливість постояти за правду - унікальний культурний код, який несуть наші громадяни з собою в кожній точці світу.

Олдскульний лібералізм, призабутий у Старому світі і "on the back foot" у світі Новому, отримав друге дихання тут, в Україні.

Можливо, це і є ключова українська пропозиція світу західному.

А також відповідна кримтатарська пропозиція світу орієнтальному (власне, героїня епізоду - моя дружина з нашою старшою донькою).

Be brave like Ukraine. And its citizens.

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-