Україна поки не може оцінити рівень забруднення моря внаслідок бомбардування «Азовсталі»

Україна поки не може оцінити рівень забруднення моря внаслідок бомбардування «Азовсталі»

Укрінформ
Міндовкілля наразі не має підтверджень фактів забруднення Азовського моря внаслідок бомбардування «Азовсталі»

У Міндовкілля немає підтверджень, які б могли свідчити про забруднення акваторії Азовського моря внаслідок обстрілів «Азовсталі». Ситуація наразі вивчається.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

«Сьогодні поставлено ряд завдань вивчити ситуацію навколо «Азовсталі». Над цим активно працюють і Державна служба з надзвичайних ситуацій, і Держекоінспекція. Поки що підтверджень, які б могли свідчити про забруднення акваторії Азовського моря, у нас немає», — сказав міністр.

Він зазначив, що об’єктивно оцінити, що відбулося на території “Азовсталі» і потенційну шкоду, яка може бути нанесена екосистемі Азовського моря, наразі неможливо через те, що немає доступу до зазначеної території відповідних фахівців.

Читайте також: «Азовсталь» та підрив продовольчої безпеки Заходомякі фейки поширює рф

«Проте вже вивчено плани з ліквідації аварійних ситуацій, які були на цьому заводі, отримана інформація щодо конкретної забруднюючої речовини. Вже після опрацювання цієї інформації і встановлення потенційних ризиків ми вийдемо з окремою комунікацією», — пообіцяв Стрілець.

Він запевнив, що до достеменного вивчення зазначеного питання залучені найкращі фахівці, в тому числі науковці, які найближчим часом дадуть об’єктивні висновки.

Як повідомлялося, Маріупольська міська рад заявила, що через бомбардування російськими загарбниками меткомбінату «Азовсталь» є загроза повного вимирання Азовського моря з огляду на можливе пошкодження технічної споруди, яка стримує «концентрований розчин сірководню».

Читайте також: Через бомбардування росіянами Азовсталі є загроза повного вимирання Азовського моря

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-