Усі аптеки мають приймати і електронні, і паперові рецепти - МОЗ

Усі аптеки мають приймати і електронні, і паперові рецепти - МОЗ

Укрінформ
Аптечні заклади України зобов’язані приймати і електронні, і паперові рецепти на лікарські засоби, зокрема на препарати з програми «Доступні ліки» та інсуліни.

Про це повідомив перший заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Комаріда, передає Укрінформ.

«У контакт-центр міністерства надійшло повідомлення, що деякі аптеки не відпускають препарати за паперовим рецептом. Спільно з Держлікслужбою ми провели вибіркові перевірки, а потім додаткову зустріч з операторами ринку, яка стосувалася змін у нормативно-правовій базі, зроблених ще в перші дні війни. Тому зараз проблем із видачею інсулінів та препаратів з програми «Доступні ліки» за паперовими рецептами не повинно бути», – наголосив Комаріда.

Зазначається, що МОЗ спільно із Держлікслужбою продовжить моніторинг аптечних закладів, щоб переконатися, що усі аптеки вже враховують ці зміни.

У комунальних аптеках ліки з програми реімбурсації уже відпускається за обома видами рецептів.

Рецепти на препарати з «Доступних ліків» та на інсуліни повинні бути виписані на місяць.

Зараз в Україні є понад мільйон флаконів інсуліну. Його також закупили централізовано і в ті населені пункти, де аптеки не працюють. Аптеки з інсуліном можна знайти за допомогою сервісу Tabletki.ua.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство охорони здоров’я заборонило застосування в Україні 39 лікарських засобів, виробники та/або заявники яких мають юридичну адресу та/або адресу місця провадження діяльності в білорусі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-