Світовий банк виділить Україні $100 мільйонів на стипендії студентам

Світовий банк виділить Україні $100 мільйонів на стипендії студентам

Укрінформ
Уряд України та Світовий банк ухвалили рішення щодо екстреної допомоги для фінансування стипендіальних програм у галузі вищої освіти у навчальному році 2021-2022 на суму 100 мільйонів доларів.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на заяву банку у Фейсбуці.

«Завдяки новому компоненту у спільному проєкті Міністерства освіти України та Світового банку "Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів" надається фінансування у розмірі майже 100 мільйонів доларів США для відшкодування бюджетної програми уряду у секторі вищої освіти», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, ці кошти дадуть змогу виплачувати академічні стипендії для 172 тисяч студентів та соціальні стипендії для 50 тисяч студентів.

У фінустанові наголосили, що через російське вторгнення в Україну багато родин втратили можливість підтримувати освіту своїх дітей.

«Академічні та соціальні стипендії і є таким необхідним додатковим джерелом доходу для студентів, особливо для дітей з бідних сімей. Ці стипендії допоможуть Україні зберегти людський капітал для своєї реконструкції та розвитку. Також ці стипендіальні програми допоможуть студентам забезпечити свої основні потреби та послуги, зрештою, сприятимуть продовженню освітньому процесу та покращенню результатів навчання», - сказав Аруп Банерджі, Регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи.

Минулого тижня Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила пакет фінансування для України під назвою «Фінансування на відновлення в умовах надзвичайної економічної ситуації в Україні», або «ВІЛЬНА Україна». На сьогодні мобілізована банком фінансова підтримка досягла 1,025 мільярда доларів США. Вона допомагає уряду надавати критично важливі послуги українським громадянам, зокрема заробітну плату працівникам лікарень, пенсії для людей похилого віку та соціальні програми для вразливих верств населення.

Це фінансування є частиною пакету допомоги України, який у найближчі місяці становитиме 3 мільярди доларів США. Додаткову підтримку отримають країни, які приймають українських біженців. За даними УВКБ ООН, з початку вторгнення майже 3,2 мільйони українців – переважно жінки, діти та люди похилого віку, знайшли порятунок у сусідніх країнах. Знадобиться середньо- та довгострокова підтримка для надання державних послуг як для біженців, так і для громад, які їх приймають, а також доступ до ринку праці для біженців.

24 лютого президент російської федерації путін оголосив про початок вторгнення в Україну. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об'єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

В Україні запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-