У МОЗ дали інструкції, як поводитися в разі аварій, обвалів та загрози руйнації будинків

У МОЗ дали інструкції, як поводитися в разі аварій, обвалів та загрози руйнації будинків

Укрінформ
При аваріях на системах життєзабезпечення необхідно повідомити відповідні служби, а при загрозі обвалу - терміново покинути будівлю.

Рекомендації громадянам щодо того, як поводитися, якщо будівля є під загрозою руйнування, при аваріях, пожежах тощо, оприлюднені на сайті Міністерства охорони здоров'я.

Якщо ви почули сильний вибух і перебуваєте у будівлі або відчули, що будівля втрачає стійкість, деформується, слід якомога швидше залишити і використовувати для цього сходи, а також повідомити інших людей у будівлі про загрозу обвалу і не створювати тисняву у дверях під час евакуації.

На вулиці відійдіть на безпечну відстань від будівлі. Зупиняйте тих, хто збирається стрибнути з балконів і вікон.

Якщо можливості залишити будівлю немає, необхідно зайняти найбільш вигідну позицію: це може бути отвори дверей, кути (якщо в куті стоїть стіл, можна сховатися під ним), місце під балками, каркасами; триматися подалі від вікон, не виходити на балкон; за можливості перекрити воду, газ, знеструмити приміщення.

У разі потрапляння під завал слід повідомити, де ви знаходитесь і що з вами сталося, якщо вас ніхто не чує, спробуйте самостійно розібрати завал. Якщо не маєте змоги вибратися з будинку, намагайтесь сповістити про себе (якщо є можливість, скористуйтесь телефоном мобільного зв'язку, стукайте по трубах і батареях опалення, голосно кличте на допомогу); очікуючи допомоги, намагайтесь уникнути переохолодження: при можливості постеліть щось на підлогу, ляжте на бік, підклавши під себе руку, коліна підтягніть до грудей.

У МОЗ радять при виявленні запаху газу в приміщеннях, підвалах, під'їздах, у дворі або на вулиці необхідно повідомити аварійну службу (за номером 104 або 112); організувати провітрювання приміщень шляхом відкривання вікон і дверей; організувати чергування біля входів у приміщення з метою недопущення заходу до приміщення людей до приїзду бригади аварійної газової служби; вжити заходів щодо виведення людей із загазованого середовища та при появі відкритого вогню або іскри; до прибуття аварійної бригади організувати в приміщенні протяг.

У загазованому приміщенні забороняється вмикати і вимикати електричні прилади (освітлення, печі, каміни, праски, телевізори, магнітофони, радіо, дрилі та інші); користуватися електричними і акумуляторними ліхтарями, які не мають вибухонебезпечного виконання; користуватися електродзвоником; дзвонити по телефону; користуватися відкритим вогнем (запалювати сірники або запальничку, палити).

На загазованій ділянці місцевості забороняється ставити машини, заводити машини, що стоять, і проїжджати біля загазованого колодязя, газорозподільного пункту, шафного газорозподільного пункту, групової резервуарної установки ближче 15 метрів з підвітряної сторони; користуватися електричними і акумуляторними ліхтарями; користуватися відкритим вогнем і розводити вогнища ближче 50 метрів від загазованої ділянки місцевості.

При неможливості використання питної води з джерел централізованого водопостачання у населених пунктах, потрібно використовувати питну воду з бюветів та інших джерел нецентралізованого водопостачання (колодязів, шахтних криниць), пунктів розливу питної води (в тому числі пересувних) при їх наявності, фасовану бутильовану воду та воду в ємностях для індивідуального користування.

Зберігати воду питну потрібно у закритих ємностях. При цьому обов'язково позначити бірками з позначеннями «Вода знезаражена для пиття», «Вода для технічних потреб», «Вода для господарських потреб». Як правило, роблять 2-3-добовий запас.

Вода з відкритих водойм використовується тільки для технічних цілей.

Для пиття та приготування їжі потрібно воду кип'ятити. Кип’ятіння є ефективним методом знезаражування води (треба кип’ятити не менше 10 хвилин від моменту закипання), але навіть при зберіганні її у чистій і добре закритій ємності термін придатності не перевищує однієї доби.

При перепадах або відключенні напруги в електричній мережі слід відключити електропобутові прилади; бути обережними при використанні господарських свічок та сухого спирту; на вулиці не можна наближатися ближче 5-8 метрів до обірваних або провислих дротів; організувати охорону місця аварії та негайно зателефонуйте за номером 101; якщо дріт упав поблизу вас, віддаліться від небезпечної зони дрібними шажками або стрибками (тримаючи ступні ніг разом), щоб уникнути ураження напругою.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-