Замовити пресконференцію в Укрінформі

реклама

Психологічна стійкість зараз – справді найсильніша зброя

Психологічна стійкість зараз – справді найсильніша зброя

Укрінформ
Кілька слів про важливість психологічної стійкості в умовах підвищеного тиску

Знаєте, що було найстрашнішим в оточеному Іловайську? Думаю, Ivan Lubysh-Kirdey, Maks Levin і Markiian Lyseiko не дадуть збрехати.

Найстрашнішими були не обстріли з «Града» та «Смерча», від яких уночі прокидаєшся, бо підкидає в повітря з бетонної підлоги підвалу. І навіть не стогін поранених у лазареті.

Найстрашніше було слухати перед сном розмови кількох десятків військових, які втратили емоційний і психологічний контроль та сиділи вдень і вночі у підвалі. «Нам всім кінець», «нас здали, злили, шансів немає», «ми всі тут помремо» і т.ін.

Ці розмови вводили в стан абсолютного ступору. Який миттєво зникав, якщо вийти нагору з цього підвалу відчаю. Ми з хлопцями і проводили більшість дня нагорі. Але для ночівлі, на жаль, альтернатив підвалу не було. Тому перед сном доводилося все це слухати.

Я в жодному разі не засуджую цих військових. Температура психологічного тиску в оточеному місті справді настільки висока, що не кожна психіка може з нею впоратися. Декого зривало ще гірше. Був один військовий, який геть втратив контроль і вже не говорив, просто сидів і сіпався від кожного звуку.

Але я хочу поділитися з вами цим досвідом, щоб ви розуміли, як працює психіка у моменти аномальної напруги.

Якщо вам страшно, найкращий спосіб – говорити. Постійно говорити з ким завгодно про що завгодно, не залишатися на самоті. На будь-які теми, але не про те, що все пропало. Це допоможе тримати психологічний та емоційний контроль і не розклеюватися. Людина, яка такий контроль втрачає, наносить велику шкоду і собі, й оточуючим.

Пам’ятайте, будь ласка, про це, коли поширюєте новини у цей напружений час, в якому ми нині знаходимося. Краще не поширити черговий страшний заголовок, а натомість написати щось життєствердне. Так ви на практиці допоможете і собі, й тим, хто вас читає.

Я, звісно, розумію, що за всякої нагоди завжди починаю посилатися на свій воєнний досвід в Іловайську. Але зараз, здається, це реально доречно, враховуючи рівень тиску та психологічної напруги. Залишаймося стійкими, адже психологічна стійкість у такі часи – це дійсно найсильніша зброя.

На фото – той самий підвал. Марік зліва на кортанах, ми з Ванькою – справа, Макс фотографує…

Георгій Тихий
FB

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-