МОЗ дозволить паперові лікарняні в окремих випадках до 1 травня

МОЗ дозволить паперові лікарняні в окремих випадках до 1 травня

Укрінформ
Міністерство охорони здоров'я дозволить видавати паперові лікарняні в окремих випадках до 1 травня 2022 року.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє сайт МОЗ.

«Міністерство розробило проєкт наказу «Про внесення змін до деяких наказів МОЗ» стосовно медичних висновків про тимчасову непрацездатність та електронних лікарняних. Відтак паперові листки непрацездатності у чотирьох виключних випадках продовжать видавати до 1 травня 2022 року», - йдеться у повідомленні.

Так, лікарі зможуть виписувати паперові лікарняні, якщо:

- потрібно продовжити чи закрити листок непрацездатності, який було видано в паперовій формі до 1 жовтня 2021 р.;

- сплив термін (сім днів), протягом якого лікар може внести зміни до медичного висновку про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я. У такому випадку рішення про видачу листка непрацездатності приймає лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров'я, а за її відсутності — головний лікар закладу;

- відбувається усиновлення дитини протягом двох місяців з дати її народження, зазначеної у свідоцтві про народження. Листок непрацездатності видається на підставі рішення суду про усиновлення та свідоцтва про народження;

- виникли технічні проблеми з передачею даних, що призводить до неможливості формування електронного листка непрацездатності протягом семи днів з дати створення медичного висновку про тимчасову непрацездатність до усунення таких проблем.

Читайте також: Українці вже оформили понад 4,5 мільйона е-лікарняних - МОЗ

Водночас, як зазначають в МОЗ, факт непідключення закладу охорони здоров’я до електронної системи охорони здоров’я не є підставою для видачі паперових лікарняних.

Як повідомляв Укрінформ, з 1 жовтня 2021 року в Україні розпочалась реформа електронних лікарняних. Станом на середину січня 2022 року українці скористалися новою послугою понад 4,5 млн разів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-