В Україні найбідніші не пенсіонери, а сім'ї з двома дітьми – Інститут демографії

В Україні найбідніші не пенсіонери, а сім'ї з двома дітьми – Інститут демографії

Укрінформ
Мати другу дитину в Україні на даний час дуже дорого, такі сім'ї ризикують опинитися на межі бідності.

Про це сказала на пресконференції директорка Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи НАН України академік НАНУ Елла Лібанова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Народження другої дитини – це найсерйозніший ризик злиднів. Не пенсіонери у нас найбідніші сім'ї, а родини з двома-трьома дітьми», - зазначила Лібанова.

Втім, як повідомила вона, виплати після народження дитини сприяють збільшенню народжуваності, хоча і в короткостроковому вимірі.

«Виплати 2-3 роки діють повсюди чудово. Щоправда, виходить, їх зазвичай анонсують, і приблизно за рік до того, як їх мають запровадити, – відбувається катастрофічне падіння народжуваності. Проте потім ми маємо гарне піднесення. Принаймні можу сказати, що 2009 рік – це єдиний поствисокосний рік, коли в Україні не було зниження кількості народжених», - наголосила академік.

Щодо народжуваності, вона повідомила, що в Україні дуже сильно впала народжуваність у віці до 20 років.

«Також непогана тенденція – знизилася народжуваність у групі 20–24 роки. У групі 25–29 вона взагалі мало знизилася. А після 30 вона зросла. Тобто відбувається трансформація не лише всередині сімейної політики, відбувається формування відповідального батьківства», - наголосила Лібанова.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-