На Миколая Україні прогнозують справжню зиму, яку принесе арктичне повітря

На Миколая Україні прогнозують справжню зиму, яку принесе арктичне повітря

Укрінформ
Метеорологічна зима в Києві та на значній території України може розпочатися 19 грудня. 

Про це завідувач відділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух розповіла в коментарі кореспондентові Укрінформу.

"У столиці середньою датою початку зими є 26 листопада, проте цього року метеорологічна зима як у Києві, так і на значній території України може розпочатись 19 грудня, коли почне надходити холодне арктичне повітря", – сказала вона.

Окрім цього, посилаючись на дані світових прогностичних центрів, експерт поінформувала, що середня температура цієї зими може бути на два градуси вищою, ніж упродовж останніх 20 років. Водночас, за її словами, у Карпатах та на північному сході України, імовірно, спостерігатимуться найнижчі температури. При цьому метеоролог зазначила, що температура на цих територіях може бути теплішою, ніж в останні десятиріччя: у грудні на один-два градуси, а в січні та лютому – на два-три градуси.

"Йдеться лише про середню за місяць та сезон температуру повітря. Це не значить, що протягом усієї зими відмічатимуться лише аномально високі температури", – додала Балабух.

Експерт підкреслила, що попри те, що високі температури переважатимуть, також спостерігатимуться короткочасні періоди з низькими температурами, коли морози сягатимуть 15-20 градусів і нижче.

Як повідомлялося, в Україні 16-17 грудня місцями очікується дощова погода.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-