В Охматдиті цьогоріч провели вже 50 трансплантацій кісткового мозку - МОЗ

В Охматдиті цьогоріч провели вже 50 трансплантацій кісткового мозку - МОЗ

Укрінформ
У Національній дитячій спеціалізованій лікарні "Охматдит" від початку року проведено 50 трансплантацій кісткового мозку.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я, передає Укрінформ. 

"За 11 місяців цього року в НДСЛ “Охматдит” провели пів сотні трансплантацій кісткового мозку дітям. Це майже у два рази більше, ніж у 2020 році. Тоді мультидисциплінарна команда Охматдиту зробила 26 трансплантацій", - зазначається у повідомленні.

У МОЗ нагадали, що Охматдит — єдина лікарня України, де проводять всі типи алогенної трансплантації кісткового мозку (ТКМ). За два роки у відділенні ТКМ проведено 17 трансплантацій від неродинних донорів, і 13 з них — у 2021 році.

Наступного тижня фахівці лікарні проведуть ще одну неродинну трансплантацію. Донорів для пацієнтів знаходили в Німеччині, Туреччині, Данії, Польщі завдяки Українському реєстру донорів кісткового мозку.

Зараз відділення ТКМ Охматдиту може забезпечити 70% усіх національних потреб дитячого населення, заявили у МОЗ. Для порівняння: 6 дорослих центрів ТКМ в Україні разом зробили 6 алогенних трансплантацій, тоді як Охматдит — 39.

За даними міністерства, щороку в Україні алогенної трансплантації кісткового мозку потребують близько 100-150 дітей, з них 60-70% не мають сумісного родинного донора.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-