«Зелена країна»: восени висадили на 40% більше дерев, ніж планувалося

«Зелена країна»: восени висадили на 40% більше дерев, ніж планувалося

Укрінформ
Упродовж осінньої кампанії заліснення в Україні висаджено 57 млн дерев, що на 40% більше, ніж було заплановано.

Про це повідомили представники Міндовкілля та Держагентства лісових ресурсів на пресконференції в Укрінформі на тему “Зелена країна”: підсумки осінньої висадки деревних рослин”.

Як зазначив голова Державного агентства лісових ресурсів Юрій Болоховець, посадковій кампанії сприяли погодні умови, а в деяких регіонах дерева висаджуються й досі.

“Ми планували висадити восени цього року 40 млн нових молодих дерев. Погодні умови для цього були сприятливі, у багатьох регіонах України й по сьогодні проходить посадкова кампанія. Станом на сьогоднішній ранок нам вдалося висадити вже майже 58 млн дерев”, - повідомив Болоховець.

Лідером серед регіонів є Житомирщина, яка висадила понад 14 млн дерев, Волинь - понад 5 млн, Київщина - понад 4,5 млн, Луганщина й Львівщина - по 3,5 млн, а у найменш лісистій Запорізькій області висадили більш як 4,5 млн нових дерев.

Тим часом, як зазначив перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Богдан Боруховський, це тільки початок, головна посадкова кампанія чекає навесні.

“Протягом осінньої кампанії було висаджено 57 млн деревних рослин - на 40% більше, ніж ми планували. Але головний акцент - це підготовка до весняної кампанії, яка буде в рази масштабнішою і з залученням громадян. Настав час змін, які допоможуть розвивати лісове господарство і в економічній, і в екологічній площині. 1 мільярд дерев - це трирічна акція, на якій не закінчується, а тільки починається історія нових лісів. Також йдеться про 1 мільйон гектарів нових лісів до 2030 року”, - розповів Боруховський.

Учасники заходу нагадали, що йдеться про реалізацію ініціативи Президента України “Зелена країна“ - висадити за 3 роки 1 млрд дерев. І якщо середні річні витрати на створення 1 га лісів становлять близько 35 тис. грн, то на висадку 1 млн гектарів нових лісів знадобиться 6 млрд грн. За словами Болоховця, на більшу частину цієї суми можна розраховувати вже сьогодні.

“На 4 млрд ми розраховуємо з власних ресурсів, а на 2 млрд сподіваємося на співфінансування з різних джерел - як з державного бюджету, так і від спонсорів, благодійних організацій, різних фондів”, - сказав він.

За словами Болоховця, цього року Держагентство має безпрецедентні фінансові показники за всю історію лісового господарства України - насамперед через детінізацію ринку деревини.

“За 10 місяців цього року ми отримали на 6,5 млрд грн більше, ніж минулого року. На 2 млрд грн вже надійшло податків, які лежать на казначейських рахунках і використовуються як для місцевих, так і для державного бюджету. Ці кошти з’явилися насамперед з детінізації ринку деревини. Вся продукція стовідсотково продається через електронні аукціони. Це ті кошти, які осідали в кишенях корумпованих чиновників і непорядного бізнесу, який десятиліттями був присутній на цих потоках”, - зазначив він.

Як повідомлялося, 7 червня 2021 року Президент Зеленський на Всеукраїнському форумі “Україна-30. Екологія" підписав указ “Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів“. Документ започаткував на всеукраїнському рівні ініціативу масштабного заліснення України – “Зелена країна“.

Сьогодні ліси вкривають лише 15,9% території України при оптимальному показнику лісистості 20%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-