Усіх вчителів до 2023 року забезпечать новими ноутбуками – Зеленський

Усіх вчителів до 2023 року забезпечать новими ноутбуками – Зеленський

Укрінформ
Усіх українських вчителів до 2023 року забезпечать новими ноутбуками, зокрема цього року їх отримали понад 60 тисяч педагогів.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час звернення із щорічним посланням до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України, передає кореспондент Укрінформу.

"Цього року ми забезпечили ноутбуками понад 60 тисяч учителів, а до 2023 року новий ноутбук буде в кожного вчителя нашої держави", - сказав Зеленський.

Він додав, що незалежна країна – розумна країна, тому держава підтримує талановитих школярів.

"Запроваджуємо нові державні, президентські премії: 100 тисяч гривень – переможцям міжнародних учнівських олімпіад з математики, фізики, інформатики та хімії. Вперше в цьому році ми надаємо премії не тільки учням, але й вчителям, які цих чемпіонів підготували", - нагадав глава держави.

Він також зауважив, що 10 тисяч гривень щомісяця отримують випускники з найвищим балом ЗНО.

Крім того, Президент зауважив, що цього року в Україні підвищили стипендії студентам до прожиткового мінімуму. Водночас він запевнив, що "кількість стипендіатів зменшувати ніхто не буде".

За його словами, кібербезпека, штучний інтелект, нанотехнології, аерокосмічні, енергетичні та біотехнології будуть пріоритетними спеціальностями в Президентському університеті, який почнуть будувати і створювати вже наступного року.

"Два роки тому запрацював Національний фонд досліджень. Це грантова підтримка науки. За два роки гроші отримали 222 наукові проєкти на загальну суму біля одного мільярда гривень. Це наукові розробки, до яких залучено понад 1500 провідних і молодих українських вчених", - наголосив Президент.

Він додав, що вперше за багато років в Україні відновлюють науковий флот.

"Останній рейс українського наукового судна у Світовому океані відбувся 20 років тому, а в Чорному морі – 10 років тому. Цьогоріч у нас з'явилося два кораблі. ..Судно "Борис Александров", яке буде виконувати наукові й екологічні дослідження в Чорному морі, та криголам "Ноосфера" для дослідження Світового океану, а також наших експедицій до української станції Академік Вернадський в Антарктиді", - наголосив Президент.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський на пленарному засіданні парламенту 1 грудня звернувся до Верховної Ради зі щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України.

Минулого року Президент виступив зі щорічним посланням до ВР 20 жовтня.

Конституцією України передбачено, що до повноважень Президента належать звернення зі щорічними та позачерговими посланнями до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України.

У посланні викладається позиція глави держави з основних напрямів внутрішньої та зовнішньої політики, або інформація про важливі рішення, прийняті тим відповідно до конституційних повноважень.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-