З 1 грудня в Україні зростуть деякі види виплат

З 1 грудня в Україні зростуть деякі види виплат

Укрінформ
У Пенсійному фонді України розповіли, які види виплат зростуть з 1 грудня у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму.

Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба Пенсійного фонду України у Фейсбуці.

Згідно з оприлюдненою інфографікою, з 1 грудня 2021 року зросте мінімальна пенсія непрацюючим пенсіонерам віком 65+, мінімальна пенсія сім'ям військовослужбовців у разі втрати годувальника, мінімальна пенсія за віком непрацюючим пенсіонерам, мінімальні пенсійні виплати особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій, мінімальна пенсія шахтарям.

Також з 1 грудня зросте пенсія за особливі заслуги перед Україною, відбудеться підвищення виплат ветеранам війни та членам сімей загиблих/ померлих ветеранів війни та максимальний розмір пенсії.

Так, з 1 грудня відбудеться підвищення розміру мінімальної пенсії за віком пенсіонерів, які досягли 65-річного віку та мають 35 років страхового стажу чоловіки та 30 років — жінки. Для цих категорій громадян мінімальна пенсія зросте з 2400 грн до 2600 грн у місяць.

Окрім того зазначається, що з 1 грудня мінімальний розмір пенсії за віком складе 1934 грн.

Також з 1 грудня мінімальна пенсія шахтарям становитиме 5802 грн, а мінімальна пенсія сім'ям військовослужбовців у разі втрати годувальника — 3868 грн.

Водночас максимальний розмір пенсії з 1 грудня складатиме 19 340 грн.

Читайте також: Відсьогодні через «Дію» можна переоформити пенсію

Як повідомлялося, з 1 грудня відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” збільшується розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 1854 грн до 1934 грн, що є підставою для перерахунку тих складових пенсійних виплат, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-