Страшні рекорди антивакцинаторів не лякають – тільки обмеження

Страшні рекорди антивакцинаторів не лякають – тільки обмеження

Укрінформ
По всій Україні біля пунктів вакцинації – черги. Люди порозумнішали? Скоріше, вони звично підкорилися адміністративному тиску

21 жовтня – в Україні відразу два антирекорди і один рекорд. За минулу добу зафіксовано 22 415 нових підтверджених випадків хворих на ковід, летальних випадків – 546. А рекорд – це кількість вакцинацій, їх було зроблено 226 587. Україна взагалі останніми днями б’є усі рекорди. Втім, треба зберігати об’єктивність. За кількістю померлих на мільйон населення в Європі лідирує Румунія – 132. Україна з 53-ма летальними випадками на мільйон – 11-та в Європі. Щоправда, Росія посідає 12-те місце – 48. А випереджають Україну за цим сумним показником – Болгарія, Грузія, Латвія…

Втім, це не змагання якесь, це – людські життя. Тим більше, ніхто не дасть гарантії, що наші цифри точно відповідають дійсності: з тестуванням проблеми зберігаються, а медична статистика в Україні традиційно має чимало спільного з фантастикою.

Але є факт: у пунктах вакцинації практично в усіх регіонах України зараз – величезні черги. А взагалі віртуальні сутички між прихильниками і противниками вакцинації, здається, сягнули апогею.

«Ого, «нарід» ломанулся на вакцинацію, – пише у ФБ відомий блогер Євген Істребін. – 142 141 осіб – перша доза. РЕКОРД!!! 84 446 – друга доза. 226 587 – усього за добу отримали щеплення. РЕКОРД!!!»

Останні два масові «походи за вакцинами» можна було спостерігати у середині серпня та на початку вересня, коли усі повернулися з відпусток і готувалися до дитсадків-шкіл-інститутів. Тоді за добу в Україні вакцинувалося приблизно 130 тисяч людей. Зараз причиною черг стало те, що все більше міст у країні переходять у червону, найбільш жорстку зону карантину. Правила червоної зони з понеділка, 18 жовтня, діють у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Одеській областях, ще раніше, з 15 жовтня – у Херсонській області. Карантин посилили рішенням міської влади й у Львові.

Нагадаємо, ті заклади в цих регіонах, де персонал на 100% має ковід-сертифікати, можуть продовжувати роботу. От наші люди і побігли вакцинуватися – де не переміг здоровий глузд, як завжди, переміг холодильник. Тобто: аби було що в нього покласти, треба заробляти гроші.

«Барометр» мереж вказує на «соціальну бурю»

 «Ну хоч так, якщо не можна було інакше», – коментують ситуацію щодо ажіотажу в «червоних» зонах у соцмережах.

І ще – типові коментарі.

«От людці... імунітет буде лише через 14 днів після другої дози... Це як під час пожежі, коли вже дах на хаті горить, бігти в магазин за вогнегасником».

«Я маму нарешті вмовила зробити щеплення, так у Києві теж черги, а у серпні не було, коли я робила».

«Що, різні «побочки» від вакцин вже не страшні? У ресторанчик чи кіно хочеться?»

«Майже 227 тисяч охочих вакцинуватися за добу? Навіть, якщо припекло – не вірю! Може, почалася масова купівля сертифікатів? І так вже багато хто саме купив щеплення».

Між тим, мешканці Херсону розповідають, що у пункті вакцинації, який розташувався в одному з ТРЦ, довелося стояти цілий день, комусь навіть викликали швидку, бо жінка у черзі знепритомніла. А все тому, що директорка цього ТРЦ привела поза чергою усіх своїх невакцинованих співробітників. «Невже не можна було раніше зробити щеплення? Треба було чекати останнього дня?» – обурюються люди. Хоча це запитання можна переадресувати їм самим.

Куплені сертифікати вакцинації – окрема болюча тема. Доктор Комаровський в одному із свіжих відео розповів про чоловіка, який разом із квитками до іноземних курортів придбав своїм батькам, щоб їх не обтяжувати – і такі сертифікати. Потім поховав їх обох. «Як він далі буде жити? – емоційно коментує Комаровський».

Ким треба бути, щоби продати (або купити) фальшивий сертифікат?

Так, не тільки українці такі аномально недовірливі та лякливі – не треба принижувати нашу національну гідність. Певні люди завжди боялися і бояться усього нового, і це нормально. А страшні легенди, які точаться навколо вакцин по всьому світові – приблизно однакові. Хоча є те, що об’єднує колишній пострадянський простір – надія на «авось».

«Україна вийшла на перше місце в Європі за кількістю госпіталізованих пацієнтів як в абсолютному вимірі (40531), так і у відносному (1045 на 1 млн населення). Поряд йде Румунія, – написав Євген Істребін 18 жовтня на своїй сторінці у ФБ. – Сьогодні там було 18863 нових випадків і 561 літальний. А далі за госпіталізаціями йде Болгарія. За статистикою, там сьогодні 4979 нових і 214 летальних. Ви запитаєте, що об’єднує ці три країни? Відповідаю. Красиві політики та мудрий «нарід». А якщо серйозно, ці країни об’єднує низький рівень вакцинації».

Ось ці цифри.

Болгарія: 20,46% – вакцинованих, 20,25 % – вакцинованих повністю.

Румунія: 34,40% – вакцинованих, 29,83 % – вакцинованих повністю.

Україна: 19,85% – вакцинованих, 16,10 % – вакцинованих повністю.

Яких ще доказів потрібно, щоб припинити боятися вакцин і захистити своє здоров’я?..

«За сьогодні було використано 112 тис. вакцин файзер, – продовжує Євген Істребін. – Залишилося 1,575 млн. Це на 14 днів. АЛЕ для громадян, які вже отримали першу дозу і чекають на другу заброньовано 602 тис. Разом вільних 973 тисячі… Але залишки вакцини у регіонах нерівномірні, а значить в деяких регіонах при таких темпах вже днями припинять робити перші щеплення саме файзер.

Так що я попередив. Якщо не встигнете на перше щеплення, будете АстраЗенека або КоронаВаком робити цю процедуру. Як на мене, різниці немає ніякої. Але тут вже нехай кожен сам вирішує».

Тим часом у наших лікарнях – страждання й смерть.

Це пише у своєму блозі завідувачка відділенням анестезіології та інтенсивної терапії у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова Наталія Матолінець:

«18.10.2021 – зараз 48 критичних пацієнтів в ковід-реанімації.

Летальність б’є всі рекорди…

Ніхто з них НЕ вакцинований…

У ці хвилини 40-річна мама трьох малесеньких дітей – вже двічі зреанімована…

Ми боремося за наймізерніший шанс її врятувати…

Але вся її родина проти вакцинації…

Люди, схаменіться!!!

Медики вже не витримують!

Ми падаємо з ніг, а Ви втрачаєте рідних,

Поки ви все ще думаєте – вакцинуватися чи ні !!!

ВАКЦИНАЦІЯ може врятувати Ваше життя, навіть коли ми безсилі»

Замість висновку: треба знову і знову «загрожувати холодильнику»

Це ще не підсумок, звісно, але узагальнити потрібно. Соціальна реклама потрібна, але розраховувати на те, що вона зможе вплинути на багатьох «анти» – наївно. Страшні репортажі з лікарень і розповіді про осиротілі родини потрібні, безперечно, але вони переважно впливають на людей з нормальною логікою. Противники вакцинації сприйматимуть їх, як «замовні матеріали» – вони так запрограмовані. Тож повернімося краще до сказаного вище: загроза конкретних адміністративних обмежень – це те, що спровокувало черги нових «бажаючих» у пунктах вакцинації. Тож видається, що продовження і розширення такої практики є найбільш раціональним виходом з ситуації, яка склалася.

Лариса Гаврилова, Київ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-