На весну плануємо запустити електронний рецепт на всі лікарські засоби – Ляшко

На весну плануємо запустити електронний рецепт на всі лікарські засоби – Ляшко

Укрінформ
Україна перейшла на електронний лікарняний та електронний рецепт на інсулін, на черзі електронні рецепти на всі лікарські засоби. 

Як передає Укрінформ, про це сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в інтерв'ю "Радіо Свобода".

“Усі лікарні комп’ютеризовані. Ми сьогодні вже перейшли і на електронний лікарняний, і на електронний перший рецепт по інсулінах. На весну плануємо запустити електронний рецепт на всі лікарські засоби. Тому сьогодні діджиталізація в сфері охорони здоров’я відбулася, інтернет є”, - заявив Ляшко.

Він зазначив, що ситуація “трошки ще неідеальна, але вже на тверду четвірку по інтернету”, і запропонував у разі виникнення проблем звертатися на "гарячу лінію" Національної служби здоров’я України для оперативного вирішення цих питань.

Читайте також: Електронні лікарняні вже оформили понад мільйон українців

Міністр підкреслив, що введення електронного лікарняного значно спростило доступ і передачу даних по електронній системі.

“Раніше треба було прийти – відкрити, прийти – закрити, забрати, занести, там перевірять, якщо якась помилка в документі, повернутися, знову відстояти чергу, знов його перенаправити. Це велика кількість звернень до лікаря. Зараз один раз дані, відпрацьовані алгоритми, які вже самі на рівні ІТ-технологій відсікають певні помилки, і документ "летить" в Пенсійний фонд. У Пенсійному фонді в роботодавця є свій особистий кабінет. Він там все перевіряє. Людина прийшла, відкрила лікарняний і забула про проблему. Вилікувалася – і все пройшло автоматично”, - наголосив Ляшко.

Як повідомляв Укрінформ, з 1 жовтня 2021 року Україна повністю перейшла на електронні лікарняні. Електронний лікарняний формується на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність в Електронному реєстрі листків непрацездатності з урахуванням даних у Реєстрі застрахованих осіб. Відповідну інформацію можна переглянути в особистому кабінеті застрахованої особи на порталі Пенсійного фонду.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-