Журналіст Яневський написав до поліції заяву на Мендель

Журналіст Яневський написав до поліції заяву на Мендель

Укрінформ
Відомий журналіст, теле- та радіоведучий Данило Яневський написав до Нацполіції заяву про вчинення злочину прессекретарем президента Володимира Зеленського Юлією Мендель.

Текст заяви він оприлюднив у Facebook.

Зокрема в заяві йдеться про інцидент, який стався 5 вересня біля будівлі Вищого антикорупційного суду в Києві, коли Юлія Мендель відштовхнула журналіста програми “Схеми” “Радіо “Свобода” та Першого Суспільного телеканалу Сергія Андрушка.

"Дії прессекретаря президента є протиправними з точки зору кримінального законодавства, оскільки, застосувавши фізичний вплив на журналіста прессекретарем, допущено умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності, відповідальність за які передбачено ст. 171 КК України. Здійснивши напад на журналіста, службова особа Мендель Ю.В. з перевищенням повноважень, умисно порушила право журналіста на вільне збирання інформації, унеможливила його доступ до інформації, здійснила вплив у фізичній формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов'язків", - йдеться у заяві.

Читайте також: Мендель прийде на комітет зі свободи слова - через інцидент з журналістом "Схем"

Журналіст також зазначає, що це не поодинокий випадок перешкоджання діяльності журналістів з боку прессекретарки президента, та наводить приклад, коли Юлія Мендель відштовхнула журналіста “Радіо “Свобода” Крістофера Міллера 15 вересня.

"Вищевказане свідчить про систематичний характер протиправної діяльності службової особи, що загрожує інтересам держави, суспільства, основам та принципам громадянського суспільства, створює негативний образ держави Україна за кордоном", - резюмував Яневський.

Як повідомляв Укрінформ, Комітет ВР з питань свободи слова запросив Мендель взяти участь в засіданні комітету, щоб, зокрема, зустрітися із журналістом програми "Схеми" Сергієм Андрушком.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-