За тиждень на кір захворіли близько 70 людей

За тиждень на кір захворіли близько 70 людей

Укрінформ
За останній тиждень на кір в Україні захворіло 69 осіб, з яких чотири дитини.

Про це повідомляє Центр громадського здоров'я.

"За оперативними даними Центру громадського здоров’я України, протягом 40-го тижня 2019 р. на кір захворіли 69 людей — 28 дорослих і 41 дитина. Щеплення — єдиний надійний захист від кору, особливо якщо у вашому регіоні зафіксовано спалах захворюваності", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, із 26 вересня до 3 жовтня найбільше нових випадків кору зареєстровано у Дніпропетровській (14 хворих: 4 дорослих та 10 дітей), Закарпатській (12 дітей), Вінницькій (8: 2 дорослих і 6 дітей), м. Київ (6: 3 дорослих і 3 дітей) та Херсонській (5: 1 дорослий та 4 дітей) областях.

У ЦГЗ наголосили, що з початком навчального року захворюваність зазвичай зростає, особливо серед дітей, тому важливо зробити щеплення дитині якомога швидше.

Загалом з початку року (з 28 грудня 2018 р. до 3 жовтня 2019 р.) на кір захворіли 58 039 людей — 27 485 дорослих і 30 554 дитини, від ускладнень кору померли 20 людей. Протягом спалаху, з літа 2017 р., на кір захворіли більше 115 000 людей, 41 з яких померла.

Міністерство охорони здоров’я України разом із Центром громадського здоров’я закликають регіони проводити спецоперації з подолання спалаху кору.

Для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору. Центр громадського здоров’я закликає всіх дотримуватися Календаря профілактичних щеплень і якомога швидше надолужити, якщо пропустили планову вакцинацію.

Читайте також: Кір повернувся у країни, де хворобу вважали переможеною

МОЗ України надає можливість безоплатно вакцинуватися і дітям, і дорослим: вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору скасовано. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний. Крім того, щеплення мають отримати діти, чиї батьки брали фальшиву довідку про вакцинацію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-