Сьогодні світ вшановує пам'ять жертв бомбардування Хіросіми

Сьогодні світ вшановує пам'ять жертв бомбардування Хіросіми

Укрінформ
Сьогодні Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї – День Хіросіми.

6 серпня 1945 року американська авіація бомбардувала японське місто Хіросіму, вперше в історії застосувавши атомну зброю проти людей. Уранова бомба «Малюк» позбавила життя понад 140 тис. людей. Загалом від наслідків атомного вибуху загинуло 237 тисяч японців.

Нині у Парку миру в Хіросімі встановлений монумент, присвячений жертвам американського бомбардування з написом: «Спіть спокійно, помилка не повториться». В Японії час від часу спалахують дебати навколо цього напису, який можна трактувати по-різному: і як вказівку на помилку всього людства, і як помилку Сполучених Штатів Америки, які стали тепер союзником Токіо, і як помилку самої Японії, яка розв’язала війну, що й призвело до трагедії Хіросіми В 1970 році було навіть створено товариство, яке виступало за зміну напису.

Читайте також: Хіросіма запропонувала туристам "атомні" маршрути

Врешті-решт влада Хіросіми встановила поряд із монументом дошку-пояснення, на якій написано, що йдеться про клятву всього людства ніколи більше не воювати.

У Парку миру біля Меморіального музею також висить дзвін, на якому написано: «Нехай кожен, хто проходить повз, ударить у дзвін, щоб той завжди нагадував нам про загрозу атомної війни».

Сьогодні ж, у річницю бомбардування Хіросіми, за рішенням виконкому міжнародного руху «Лікарі світу за попередження ядерної війни», відзначається Міжнародний день «Лікарі світу за мир».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-