Супрун обіцяє, що медреформа дасть онкохворим доступне лікування

Супрун обіцяє, що медреформа дасть онкохворим доступне лікування

Укрінформ
Реформа системи охорони здоров’я в Україні передбачає забезпечення хворим на рак ефективного та доступного лікування.

Про це написала в.о.міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook.

"Сьогодні онкохворі пацієнти стикаються з багатьма проблемами фінансового, психологічного чи соціального характеру. Трансформуємо систему охорони здоров’я, щоб люди, які захворіли на рак, могли отримати ефективне та доступне лікування і не платити останні гроші для боротьби з хворобою", - зазначила керівник МОЗ.

Зокрема, за її словами, з 2020 року на рівні спеціалізованої медичної допомоги запрацюють нові правила, в тому числі в медзакладах, де лікують онкохворих пацієнтів. Супрун переконана, що з впровадженням нових правил та змінами у фінансуванні будуть поступово зникати випадки байдужого чи халатного ставлення медиків до тяжкохворих пацієнтів.

Читайте також: На профілактичних оглядах виявляють лише 25% онкопатологій — лікар

Крім того, додала вона, збільшується доступ до безоплатного лікування для онкохворих пацієнтів завдяки ефективним закупівлям через міжнародні організації. Нині кількість препаратів у переліку ліків, які закуповує держава для дітей і дорослих з онкозахворюваннями, зросла на 30-40%, залежно від програми. Зокрема, торік за програмою “Дитяча онкологія” вдалося майже повністю покрити заявлену потребу регіонів у ліках.

"До прикладу, пацієнти з раком крові вперше на 100% забезпечені препаратом Іматиніб. Цей препарат міжнародні організації змогли закупити у 67 (!) разів дешевше, ніж держава у 2014 році. Також препарату для хіміотерапії Доцетаксел у 2017 році закупили у 5 разів більше", - наголосила в.о.міністра.

Вона розповіла про збільшення фінансування програм для онкохворих. Зокрема, торік МОЗу вдалося збільшити фінансування по дорослій онкології більш ніж удвічі, додавши до 709 млн грн, передбачених на початку року, ще 910 млн грн. "У цьому році забезпеченість по дитячій онкології також буде збільшуватися. У Державному бюджеті 2019 року закладено 631 мільйон гривень", - зауважила Супрун.

За її словами, в Україні також удосконалюється система надання медичної допомоги онкохворим дітям. "Завершено розбудову нового корпусу Національної дитячої спеціалізованої лікарні “ОХМАТДИТ”. Більше маленьких пацієнтів можуть отримати ширшу та якіснішу допомогу, зокрема лікування онкозахворювань, яку не надають в їхніх регіонах", - сказала керівник МОЗ.

У країні вдосконалюється і система раннього виявлення раку. Як розповіла в.о.міністра, з 2015 року діє спільний зі Світовим банком проект “Поліпшення охорони здоров‘я на службі у людей”, завдяки якому місцева влада має змогу отримувати обладнання для безоплатної діагностики населення.

"Ймовірність розвитку раку в окремої людини залежить від різних факторів — генетики, способу життя, довкілля, історії інших хвороб, раціону, виду діяльності, наявності дітей та багатьох інших факторів. Але кожен особисто може суттєво знизити ризики захворіти на рак за допомогою здорового способу життя та регулярного скринінгу", - наголосила керівник МОЗ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-