Затримання у Грузії українки з 10 дітьми: Денісова розповіла подробиці

Затримання у Грузії українки з 10 дітьми: Денісова розповіла подробиці

Укрінформ
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова тримає на особистому контролі ситуацію щодо 10 дітей затриманої в квітні в Грузії громадянки України, яку підозрюють у торгівлі дітьми.

Про це Денісова написала у Facebook.

"З метою захисту життя і здоров’я дітей я звернулася до міністра закордонних справ України та міністра соціальної політики України щодо вжиття негайних заходів реагування та повернення дітей в Україну. Зараз бабуся дітей займається оформленням опіки над онуками. Це буде правовою підставою для повернення дітей в Україну. Тримаю ситуацію на особистому контролі", - написала Денісова.

Вона додала, що на звернення до представників посольства України в Грузії було повідомлено, що діти розміщені в двох прийомних сім’ях – по п’ятеро в кожній.

Також Денісова нагадала, що 26 квітня у Грузії затримали громадянку України, яку підозрюють у торгівлі дітьми і щодо якої працівники правоохоронних органів Грузії проводять наразі слідчі дії. Денісова додала, що ця громадянка - "багатодітна мати, яка має 10 дітей, семеро з яких народжені сурогатними матерями".

За словами омбудсмена, консульський працівник посольства України в Грузії на постійній основі бачиться з дітьми підозрюваної.

Читайте також: Випадків торгівлі дітьми побільшало: Денісова звернеться до Мінсоцполітики

"Стан дітей задовільний, проте одному хлопчику потрібні регулярні обстеження у зв’язку з хронічним захворюванням. Тому посольство звернулося до Міністерства охорони здоров’я Грузії з проханням забезпечити проведення регулярних обстежень", - поінформувала омбудсмен.

Як повідомлялося, в Грузії 26 квітня затримали багатодітну матір з Хмельницького. Грузинські правоохоронці підозрюють її у торгівлі дітьми. За даними ЗМІ, жінка хотіла вивезти дітей в окуповану РФ Абхазію. Правоохоронців Грузії насторожив той факт, що семеро маленьких дітей затриманої народжені у Києві від сурогатних мам впродовж одного й того ж року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-