Сербська церква заявила, що не визнає ПЦУ

Сербська церква заявила, що не визнає ПЦУ

Укрінформ
Архієрейський собор Сербської православної церкви вирішив не визнавати православну церкву України.

На офіційному сайті Сербської патріархії з'явився реліз рішень Архієрейського собору, засідання якого проходило з 9 по 18 травня, повідомляє Cerkvarium.

"В ньому оголошено, що СПЦ не визнає "парацерковну структуру" в Україні, яку вона вважає досі "церковним розколом", а рішення Вселенського патріарха надати автокефалію - «невдалою спробою вирішити проблему "через коліно", в односторонньому порядку, без діалогу з УПЦ МП та РПЦ та без всеправославних консультацій", - йдеться в повідомленні.

Крім того, зазначається, що Собор «пожалівся» на інші проблеми, які спіткали Сербську Церкву: нерівна боротьба з державами за збереження Косова та Метохії; ворожість та дискримінація СПЦ в країнах колишньої Югославії, особливо в Хорватії, Боснії та Герцеговині, Північній Македонії та особливо Чорногорії; неканонічне вторгенння румунських єпископа та священика на канонічну територію СПЦ у Східній Сербії; зростання чисельності різних розкольників та сектантів тощо.

Читайте також: У Єрусалимі Онуфрія віднесли до "Російського патріархату"

Як повідомляє Cerkvarium, це рішення архієрейського собору СПЦ прийнято на фоні візиту архієпископа Кіпру Хризостома до Белграда, де він обговорював з патріархом Іринеєм питання визнання ПЦУ.

На початку січня 2019 року новостворена церква отримала Томос про автокефалію від Вселенського патріарха.

Однак 14 травня почесний патріарх Філарет оприлюднив звернення, у якому оголосив, що Київський патріархат продовжує існувати, а він залишається чинним патріархом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-