Нацслужба здоров'я розробляє програму медичних гарантій

Нацслужба здоров'я розробляє програму медичних гарантій

Укрінформ
Національна служба здоров'я України спільно із зарубіжними експертами розробляє програму державних гарантій медичного обслуговування населення.

Про це заявив голова Національної служби здоров'я України Олег Петренко на брифінгу, присвяченому результатам роботи НСЗУ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Нині триває активна розробка програми медичних гарантій для усіх видів допомоги. Ми зможемо її побачити повністю, за найостаннішим терміном, 19 вересня. Ми працюємо з нашими колегами - експертами з різних країн світу. У програму входитиме багато медико-соціальних послуг. Є непрості рішення, складні ситуації. Ми над цим працюємо", - сказав Петренко.

За його словами, в Україні є надактуальною проблема відсутності інформації з надання медичних послуг у різних галузях медицини, тому опис надання меддопомоги у програмі медичних гарантій поки буде досить загальним.

"Не всюди це буде як опис конкрентних послуг. Це формуватиметься з часом, коли ми матимемо інформацію про реальне споживання. За деякими видами споживання медичних послуг немає жодних даних. Зокрема, за наданням паліативної допомоги або психіатричної допомоги. Дуже мало даних, на підставі яких ми можемо приймати конкретні рішення. Тому будуть загальні описи, як воно буде оплачуватися. З кожним роком цей гарантований пакет буде усе докладніше описаний для різних видів допомоги", - запевнив Петренко.

Читайте також: Близько 40% лікарів "первинки" вже набрали своїх пацієнтів

Програма державних гарантій медичного обслуговування населення – програма, що визначає перелік та обсяг медичних послуг (включаючи медичні вироби) та лікарських засобів, повну оплату надання яких пацієнтам держава гарантує за рахунок коштів Державного бюджету України згідно з тарифом, для профілактики, діагностики, лікування та реабілітації у зв’язку з хворобами, травмами, отруєннями і патологічними станами, а також у зв’язку з вагітністю та пологами (ЗУ «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення»).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-