Християни східного обряду відзначають останнє велике свято зими – Стрітення

Християни східного обряду відзначають останнє велике свято зими – Стрітення

Укрінформ
Християни східного обряду сьогодні відзначають останнє велике свято зими – Стрітення.

Повна назва цього одного з дванадесятих свят богослужбового року – Стрітення Господа нашого Ісуса Христа. Воно відзначається на сороковий день після Різдва Христового і встановлене в IV столітті.

За Євангелієм, цього дня маленького Ісуса принесли у Єрусалимський храм для обряду посвячення Богу. Сталося це на сороковий день після його народження.

У храмі Богородицю з немовлям зустрів старець Симеон, котрому було відкрито Святим Духом, що він не помре, поки не побачить очікуваного в Ізраїлі месію («помазаника», «царя»). За переказами, Симеон чекав на цю подію 350 років. Побачивши немовля Ісуса, він упізнав у ньому Спасителя. Старець взяв Богонемовля на руки і передрік, що в цій дитині – спасіння для всіх народів.

Читайте також: 15 лютого: народний календар і астровісник

Смисл свята в тому, що прославляється «зустріч» Симеона з Богом – визнання того, що втілення Бога в людину було реальним.

У народі зі Стрітенням, яке ще називали Громницями, або Зимобором пов’язували надії на весну. Вважалося, що в цей день зустрічається зима з літом. З цього приводу казали: «Прийшла громниця – зимі половиця», оскільки «В цей день лютий до березня приїхав». На честь Стрітення в церквах робили відправи, святили воду й свічки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-