Окружний адмінсуд роз’яснив рішення щодо Супрун

Окружний адмінсуд роз’яснив рішення щодо Супрун

Укрінформ
Рішення Окружного адміністративного суду Києва у "справі Супрун" повязано з тим, що Кабінет міністрів напередодні виправив правові неузгодження щодо виконання нею обов'язків міністра охорони здоров'я.

Про це повідомляється на сайті Окружного адміністративного суду.

"Окружний адміністративний суд Києва, розглянувши клопотання представника Кабінету Міністрів України про скасування заходів забезпечення позову в адміністративній справі за позовом Ігоря Мосійчука до в.о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун щодо відсутності у неї повноважень міністра, ухвалив - відмовити у задоволенні клопотання уряду та скасував заходи забезпечення позову з власної ініціативи", - нагадується у повідомленні.

Зазначається, що своє рішення суд обґрунтував тим, що Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням від 13 лютого 2019 року "Про забезпечення безперервності роботи Міністерства охорони здоров’я України" виправив значну частину обставин, що стали підставою для забезпечення даного позову.

"Фактично Кабмін визнав наявність очевидних ознак протиправності, що були викладені в ухвалі про забезпечення позову, та своїм розпорядженням визнав обґрунтованість вжитих судом заходів, встановивши таке правове регулювання правовідносин щодо виконання Супрун обов’язків міністра, яке відповідає чинному законодавству та меті прийняття ухвали", - пояснюється у повідомленні.

Читайте також: Суд скасував заборону Супрун виконувати обов’язки глави МОЗ

Як повідомлялося, 5 лютого Окружним адміністративним судом міста Києва було задоволено частково заяву про забезпечення адміністративного позову Ігоря Мосійчука. Зокрема, суд ухвалив заборонити першому заступнику міністра охорони здоров’я Уляні Супрун вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра. Дане рішення суд мотивував наявністю ознак очевидної протиправності у тимчасовому виконанні першим заступником повноважень міністра у строк, що перевищує один місяць з моменту наділення особи відповідними повноваженнями (27 липня 2016 року). Водночас, Уляні Супрун не було заборонено здійснювати повноваження, які були делеговані їй як заступнику міністра.

Суд відкрив провадження і призначив на 15 лютого судове засідання у адміністративній справі за позовом Ігоря Мосійчука до в.о.міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун щодо відсутності у неї повноважень міністра. Позивач просив суд встановити відсутність у Уляни Супрун компетенції (повноважень), передбаченої, зокрема, але не виключно, статтею 44 Закону України «Про Кабінет міністрів України», пунктом 10 Положення про Міністерство охорони здоров’я, затвердженого відповідною Постановою Кабміну.

13 лютого у МОЗ повідомили, що Кабмін прийняв розпорядження, яким дозволив Супрун частково виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я. Зокрема, Супрун дозволили підписувати документи щодо розподілу ліків та вакцин.

14 лютого Окружний адміністративний суд Києва скасував попереднє рішення, яке забороняло Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я.

Супрун повідомила, що вже почала підписувати документи, що стосуються розподілу вакцин і ліків у регіони та відправлення пацієнтів на лікування за кордон.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-