Спалах кору у МОЗ: співробітників заразив охоронець

Спалах кору у МОЗ: співробітників заразив охоронець

Укрінформ
Серед співробітників Міністерства охорони здоров’я України зафіксовано випадки захворювання на кір, люди, найімовірніше, заразилися вірусом від одного з охоронців відомства.

Про це у коментарі Укрінформу повідомила заступник міністра охорони здоров'я Ольга Стефанишина.

Вона заявила, що випадки захворювань на кір зафіксовані не лише у МОЗ, а й ще у кількох відомствах. "Зокрема, у Мінрегіонів" (Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства). "Кілька тижнів тому на кір захворів один із охоронців МОЗ. Тож у тих працівників, які з ним контактували, почали виявлятися симптоми хвороби”, - розповіла Стефанишина.

За її словами, після встановлення діагнозу “кір” в охоронця МОЗ, було прийнято рішення вакцинувати інших працівників.

"Щойно ми дізналися, що охоронець захворів на кір, наступного робочого дня ми організували масове щеплення в МОЗ серед контактних осіб. Цим ми захистили наших співробітників. Деякі з них контактували з охоронцем до вакцинації, тож, найімовірніше, заразилися на кір. Ті люди, які вакцинувалися до появи ознак, мають значно легше переживають це захворювання", - зазначила Стефанишина.

Вона підкреслила, що МОЗ рекомендує усім відомствам вакцинувати своїх співробітників.

"Це захистить людей від інфікування або значно полегшить перебіг захворювання. Вакцинація жодним чином не спричиняє кір, а, навпаки, допомагає пережити його легше. Спалах кору в Україні триває протягом кількох років, тож закликаю усіх вакцинуватися проти кору. Це може врятувати вас від тяжкого перебігу та ускладнень кору", - наголосила Стефанишина.

Читайте також: Розенко про кір: Є абсолютно чіткі критерії, коли оголошується епідемія

Як повідомляв Укрінформ, у січні цього року в Україні зафіксовано 15 тисяч випадків захворювання на кір, найбільше людей захворіли на Львівщині.

Кір - інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень - пневмонії, вушної інфекції, енцефаліту тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору - вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-