У Супрун пояснили, як запускатимуть електронні медкартки

У Супрун пояснили, як запускатимуть електронні медкартки

Укрінформ
З січня 2019 року сімейні лікарі, терапевти і педіатри, які працюють у закладах "первинки", почнуть вносити інформацію про візити пацієнтів в електронну систему, зокрема, впроваджуються електронні медичні картки.

Про це у коментарі Укрінформу повідомив заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк.

"У 2019 році в електронний формат почнуть переходити медичні картки, рецепти, направлення та лікарняні. Цей процес почнеться вже у січні, і на першому етапі пацієнти не зможуть особисто зайти в свою електронну медичну картку. Але за необхідності лікар зможе роздрукувати набір даних, наприклад, запис про візит", - сказав Ковтонюк.

За його словами, планується, що згодом через кабінет пацієнта можна буде мати доступ до своїх даних в електронній системі охорони здоров’я.

Читайте також: Супрун радить лікарям, як заохотити пацієнтів підписувати декларації

"Впродовж року будуть впроваджені електронні направлення до спеціалістів, рецепти на “Доступні ліки”, лікарняні листи. З середини року електронні інструменти з’єднають первинну та спеціалізовану ланку в межах програми “Безкоштовна діагностика”. Оплата за ці послуги буде пов’язана з електронною звітністю. Тому критично важливою є комп’ютеризація закладів спеціалізованої амбулаторної допомоги", - наголосив Ковтонюк.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-