СБУ цьогоріч заблокувала 300 проросійських інтернет-ресурсів

СБУ цьогоріч заблокувала 300 проросійських інтернет-ресурсів

Укрінформ
СБУ у 2018 році заблокувала доступ до понад 300 Інтернет-ресурсів, які Росія використовувала у ході ведення гібридної війни проти України.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

“Департаментом контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ також заблоковано доступ до понад 300 Інтернет-ресурсів, які використовувались РФ у ході ведення гібридної війни проти України, а також міжнародними злочинними угрупуваннями для поширення деструктивного інформаційного контенту”, - йдеться у повідомленні.

Крім того, за даними СБУ, слідчими підрозділами спецслужби здійснюються досудові розслідування у межах 83 кримінальних проваджень стосовно власників та адміністраторів спільнот антиукраїнського спрямування, які свідомо поширювали заклики до повалення конституційного ладу і державної влади, масових заворушень та інших протиправних дій. У поточному році у межах цих кримінальних справ 23 особам було повідомлено про підозру та винесено 15 обвинувальних вироків суду, поінформували у відомстві.

Також в СБУ зазначили, що впродовж 2018 року в рамках профілактики правопорушень в інформаційній сфері вжито, зокрема, заходи превентивного впливу щодо 220 адміністраторів Інтернет-спільнот, які поширювали в мережі матеріали деструктивного змісту на аудиторію понад 10 млн нтернет-користувачів. “Таким чином Служба не допустила скоєння злочинів, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, а саме ст. 109 (дії спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) та ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації)”, - підкреслюється в повідомленні.

Читайте також: СБУ оголосила за рік 46 підозр у держзраді

У зв’язку з цим Служба безпеки України закликає Інтернет-користувачів критично оцінювати поширюваний у соціальних мережах інформаційний контент і пам’ятати про те, що в умовах гібридної агресії Російської Федерації проти України ключовими методами російських спецслужб є тенденційне поширення матеріалів та дезінформація для маніпулятивного впливу на суспільну свідомість українських громадян.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-