Об'єднавчий собор: у Київському патріархаті запевняють, що налаштовані на конструктив

Об'єднавчий собор: у Київському патріархаті запевняють, що налаштовані на конструктив

Укрінформ
У Київському патріархаті конструктивно налаштовані узгодити з головою Об'єднавчого собору (представником Вселенського патріарха) та з іншими сторонами всі необхідні питання, щоби Собор відбувся успішно.

Відповідну офіційну заяву оприлюднив у Facebook речник УПЦ КП, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря.

"У Київському патріархаті готуються до Собору і мають намір брати в ньому участь. Відповідно до благословення Святійшого Вселенського патріарха Варфоломія у роботі Собору братимуть участь архієреї, клірики, монахи та миряни", - зазначив він.

За словами Зорі, "наявність пропозицій з боку Київського патріархату до регламенту Собору чи процедури обрання предстоятеля не означає, що у підсумку не буде узгоджене спільне бачення". "Як учасники Собору ми з очевидністю маємо право вносити свої пропозиції, аргументувати і підтримувати їх", - наголосив речник УПЦ КП.

Він також підкреслив, що враховуючи активну роль, яку відіграє Президент України у питанні надання Томосу, а також, що фактично вже триває виборча кампанія, "зрозумілим є, що деякі опоненти Президента, через політичні мотиви, максимально зацікавлені в тому, щоби розбурхувати пристрасті та підкреслювати суперечності".

"У Київському патріархаті конструктивно налаштовані перед Собором узгодити з його головою, представником Вселенського патріарха митрополитом Еммануїлом, та з усіма іншими сторонами всі необхідні питання, щоби Собор відбувся успішно. Ті питання, які є в компетенції виключно Собору - відповідно будуть вирішені на Соборі, для чого він власне і скликається", - наголосив Зоря.

Читайте також: Глава УПЦ МП повернув Варфоломію запрошення на Об'єднавчий собор

Як повідомляв Укрінформ, 17 квітня Президент України Петро Порошенко заявив про офіційне прохання до Вселенського патріарха щодо надання Українській православній церкві автокефалії.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні.

Синод Вселенського патріархату на триденному засіданні, яке завершилося 29 листопада, ухвалив проект конституційного статуту Української церкви.

5 грудня Президент Порошенко поінформував, що собор відбудеться 15 грудня у Софійському соборі у Києві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-