Замовити пресконференцію в Укрінформі

реклама

В умовах гібридної війни дотримуйтесь інформаційної гігієни. Не нашкодьте своїй країні

В умовах гібридної війни дотримуйтесь інформаційної гігієни. Не нашкодьте своїй країні

Блоги
Укрінформ
Ми всі, - коли споживаємо, обговорюємо, поширюємо і створюємо новини, - можемо як допомогти, так і нашкодити країні

Сьогодні в країні може бути запроваджений воєнний стан. Головне — зберігати спокій. Вже з 2014 року ми знаємо, що в Україні війна. Нас добре захищають наші військові. Щоб бути міцною підтримкою для них та країни, мусимо бути обачливими та дотримуватися певних правил поведінки, зокрема в інформаційному просторі.

Не забуваймо, що Росія веде гібридну війну. Ми всі, коли споживаємо, обговорюємо, поширюємо і створюємо новини, можемо як допомогти, так і нашкодити країні. Щоб не сталося останнього, читайте та поширюйте важливий список правил від MediaLab.Online.

Лише поділюся коротким витягом з матеріалу про правильне споживання новин. Як ніколи актуально для всіх нас, які проведуть день, гортаючи новинну стрічку.

➡️ Довіряйте лише інформації, підтвердженій кількома достовірними (бажано офіційними) джерелами. Новини можна читати на цих сторінках: Міністерство оборони УкраїниГенеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of UkraineПетро ПорошенкоВМС ЗС України.

➡️ Якщо бачите сенсаційну, шокову, обурливу новину, відправте її у тригодинний карантин. Навіть офіційні сайти можуть зламати. Якщо за три години спростування чи уточнення немає, можете реагувати.

➡️ Не панікуйте. Хаос і паніка нічим не допоможуть Україні. Якщо не можете не панікувати, робіть це тихо, щоб не заразити інших.

➡️ Не зациклюйтесь. Якщо відчуваєте, що в десятий раз перечитуєте одні й ті самі новини або другу годину безперестанку оновлюєте стрічку фейсбука, краще візьміться до роботи.

➡️ Читайте якісні іноземні ЗМІ, але не ображайтесь, що вони висвітлюють наші події нейтрально. Якщо бачите ретрансляцію російських фейків чи пропаганди, краще зверніться до редакції чи напишіть коментар із спростуванням. Про те, як розпізнати фейк, можна почитати на Stopfake.

Уляна Супрун
FB

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-