Формування Міністерства ветеранів може тривати до червня - Фріз

Формування Міністерства ветеранів може тривати до червня - Фріз

Укрінформ
У середу, 28 листопада, Кабінет міністрів затвердить постанову про створення Міністерства у справах ветеранів.

Про це повідомила міністр у справах ветеранів, представники проектного офісу зі створення Міністерства у справах ветеранів Ірина Фріз  під час прес-конференції в Укрінформі.

«Напевно, всі очікують, що міністерство запрацює одразу після цієї прес-конференції і за 100 днів буде вже звітувати про результати. Формально так і буде, юридично - це довша процедура і вона полягає в наступному: в цю середу буде затверджена постанова про створення Міністерства у справах ветеранів, також я сподіваюсь на те, що уряд ухвалить постанову про затвердження комісії з ліквідації  Державної служби у справах ветеранів», -  заявила Фріз.

Далі, зазначила вона, «потрібно буде максимальне сприяння для того, щоб положення про Міністерство у справах ветеранів знайшло порозуміння профільних міністерств і було ухвалено без гальмувань». 

«Чому це необхідно? Тому що саме після того, як буде ухвалено положення, оптимістично можу зараз сказати, що беру для себе два тижні... Якщо за два тижні не вийде, то буду в «пабліку» говорити, чому саме не вийшло... Тому що саме після затвердження  положення можна оголошувати конкурс на державного секретаря», -  пояснила Фріз.

За її словами, конкурс на посаду державного секретаря триватиме 45 днів. Відповідно, зазначила Фріз, «лише після цього ми можемо затверджувати штатну структуру, бюджетне фінансування міністерства».

«Тобто це січень. Далі процедура формування самого міністерств може тривати до червня. Тому що юридично міністерство може вважатися функціональним, коли в нього є комплектація на 30%», -  наголосила Фріз.

Читайте також: Міністерство у справах ветеранів запускає сторінки у соцмережах

Як повідомлялося, 22 листопада Верховна Рада підтримала кандидатуру Ірини Фріз на посаду міністра у справах ветеранів. "За" проголосували 270 депутатів. 

Міністерство має займатися розробкою державної політики у справах ветеранів, тобто вирішувати всі питання, пов'язані зі здоров'ям ветеранів, підтримкою їхніх родин, наданням пільг, забезпеченням житлом та створенням умов для працевлаштування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-