Справа Автомайдану: ГПУ завершило слідство проти високопосадовця МВС

Справа Автомайдану: ГПУ завершило слідство проти високопосадовця МВС

Укрінформ
Управління спецрозслідувань Генпрокуратури завершило розслідування стосовно колишнього заступника начальника ГУ МВС України в м. Києві за фактами протиправних дій щодо учасників "Автомайдану" в січні–лютому 2014 року.

Про це інформує прес-служба відомства.

"Завершено розслідування у кримінальному провадженні стосовно колишнього заступника начальника ГУ МВС України в м. Києві – начальника кримінальної міліції, який підозрюється в організації за спеціально спланованою операцією, із залученням цивільних осіб (так званих тітушок), співробітників оперативних підрозділів та ПМОП «Беркут» в ніч з 22 на 23 січня 2014 року на вулиці Щорса в м. Києві біля міської лікарні № 17 незаконних затримань 6 активістів громадського руху «Автомайдан», застосування до них насильства, заподіяння їм тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості та умисного пошкодження їх автомобілів", – йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленою підозрою активістів доправили до Дарницького райуправління міліції м. Києва, де колишній посадовець організував надання правоохоронцями завідомо неправдивих свідчень, поєднаних з обвинуваченням невинних громадян у тяжких злочинах, а також незаконні їх затримання і притягнення слідчими до кримінальної відповідальності за нібито масові заворушення. Далі на підставі таких сфальсифікованих матеріалів проваджень слідчими суддями районного суду потерпілих було заарештовано. При цьому, під час розподілу справ про запобіжні заходи між суддями здійснено втручання в автоматизовану систему документообігу суду.

Колишнього посадовця підорюють у порушенні ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 371, ч. 2 ст. 372, ст. 340 КК України, зокрема в організації вчинення, керівництві підготовкою і вчиненням за попередньою змовою групою осіб завідомо незаконного затримання; організації притягнення завідомо невинних до кримінальної відповідальності; організації незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, вчиненого службовою особою, за попередньою змовою групою осіб.

У ГПУ вважають, що результати розслідування цього та інших злочинів доводить обґрунтованість підозр про спланованість, системність і скоординованість протиправної протидії протестним акціям, що відбувалися у січні–лютому 2014 року. До цього залучалася як уся вертикаль правоохоронної системи різних органів та рівнів, від керівників до їх підлеглих, так і "тітушки", тобто цивільні особи з числа раніше судимих осіб, наркозалежних чи схильних до вчинення кримінальних правопорушень.

Читайте також: Поліція встановила осіб, які стріляли в активіста Автомайдану

Під час слідства підтверджено та зібрано достатньо доказів, які вказують на планування та націлення дій правоохоронців щодо протидії протестним акціям саме у злочинний спосіб – шляхом організації провокацій, заподіяння активістам тілесних ушкоджень, пошкодження їх автомобілів, затримання, арешти, фальсифікація стосовно них кримінальних проваджень.

У відомстві нагадали, що за цим епізодом злочину до кримінальної відповідальності притягнуто ще 18 правоохоронців, зокрема 13 працівників спецпідрозділу «Беркут», у тому числі командира полку і командира роти, заступника начальника управління боротьби з незаконним обігом наркотиків, начальника відділу і 8 цивільних осіб («тітушок»).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-