Митрополит Симеон розповів, як його

Митрополит Симеон розповів, як його "вмовляли" підписати постанову Собору УПЦ МП

Укрінформ
Митрополит Вінницький і Барський Симеон - єдиний із 83 учасників Собору УПЦ Московського патріархату 13 листопада, який не підписав постанову Собору, - повідомив, що деякі архієреї "вмовляли" його підписати документ, але його підтримав митрополит Онуфрій.

Про це він сказав в інтерв'ю Укрінформу, відповідаючи на запитання, чи чинився на нього тиск через небажання підписувати постанову.

"Говорили деякі мої брати архієреї, можливо жартома, а може й ні, що потрібно застосувати якісь церковні покарання за те, що не підписав, казали, що за правилами усі мають підписати, вмовляли", - розповів владика.

Водночас митрополит Симеон підкреслив, що його "підтримав Блаженнійший митрополит Онуфрій, який сказав, що у нас демократія, і не треба нікого примушувати робити щось проти своєї совісті".

Як повідомляв Укрінформ, 11 жовтня синод Вселенського патріархату вирішив надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні. Тепер у Києві має бути скликаний Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, створивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томоса як документа (грамоти).

Водночас РПЦ у зв'язку з рішенням Вселенського патріархату про надання автокефалії Українській церкві заявила про розірвання зв'язків з Константинополем.

Читайте також: Митрополит УПЦ МП Симеон: З нами, чи без нас помісна церква в Україні буде створена

13 листопада Собор єпископів УПЦ МП у Києво-Печерській лаврі ухвалив рішення про неможливість долучення єпископату, духовенства та мирян до процесів надання Томосу про автокефалію української церкви. Крім того, Собор засудив рішення Священного синоду Константинопольського патріархату від 11 жовтня щодо встановлення юрисдикції Константинопольського патріархату на території України та заявив про припинення з ним євхаристійного спілкування. При цьому в УПЦ МП назвали рішення Синоду Константинопольського патріархату від 11 жовтня 2018 року стосовно українського церковного питання "недійсними та такими, що не має жодної канонічної сили".

За даними ЗМІ, митрополит Вінницький і Барський Симеон був єдиним із 83 учасників Собору УПЦ МП, який не підписав ухвалену постанову. Повідомлялося також, що на нього чинився тиск через небажання підписувати постанову Собору.

Повну версію інтерв'ю з митрополитом Симеоном читайте невдовзі на сайті Укрінформу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-