УПЦ МП розриває євхаристійне спілкування з Константинополем

УПЦ МП розриває євхаристійне спілкування з Константинополем

Оновлено
Укрінформ
УПЦ МП засудила рішення Священного синоду Константинопольського патріархату від 11 жовтня щодо встановлення юрисдикції Константинопольського патріархату на території України та припиняє з ним євхаристійне спілкування.

Про це йдеться у постанові Собору єпископів УПЦ МП від 13 листопада.

"Прийнявши такі антиканонічні рішення, визнавши розкольників у сущому сані, Константинопольський патріархат, згідно з церковними правилами, сам став на шлях розколу. У зв’язку з цим євхаристичне спілкування Української православної церкви з Константинопольським патріархатом на даний час є неможливим і припиняється", - йдеться у рішенні Собору УПЦ МП.

При цьому УПЦ МП вважає, що рішення Синоду Константинопольського патріархату від 11 жовтня 2018 року стосовно українського церковного питання "є недійсними та такими, що не мають жодної канонічної сили".

Окрім того, Собор єпископів УПЦ МП виступає проти зміни назви церкви на законодавчому рівні.

"У разі прийняття відповідних законопроектів Верховною Радою України Українська православна церква буде захищати свої права всіма законними засобами, які передбачені "Основами соціальної концепції Української православної церкви", законодавством України та Європейською конвенцією з прав людини", - зазначається у постанові єпископів.

Читайте також: Зоря розповів, як керівництво УПЦ МП від зустрічі з Порошенком "відбрикувалося"

Як повідомлялося, 11 жовтня синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні. Тепер у Києві має бути скликано Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об’єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томоса як документа (грамоти).

Президент Петро Порошенко та Вселенський патріарх Варфоломій 3 листопада підписали у Стамбулі Угоду про співпрацю та взаємодію між Україною та Вселенським патріархатом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-