Легший, ніж торік: Кириленко поділився враженнями від радіодиктанту

Легший, ніж торік: Кириленко поділився враженнями від радіодиктанту

Фото
Укрінформ
У п’ятницю, 9 листопада, у День української писемності під гаслом "Пишемо разом" пройшов Всеукраїнський радіодиктат єдності.

У головному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка 18-й радіодиктант єдності писали політики, представники посольств Японії, США та Франції, митці, громадські діячі, студенти, школярі, курсанти Військового інституту КНУ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Серед них - віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко, народний депутат Ольга Герасим'юк, перший заступник голови Держкомітету радіомовлення і телебачення Богдан Червак, співачки сестри Тельнюк, Жанна Боднарук, музикант Тарас Компаніченко, ректор КНУ ім. Шевченка Леонід Губерський та інші.

За словами віце-прем'єр-міністра Кириленка, цьогорічний диктант був легшим, ніж торішній. Він також наголосив, що такий захід має велике значення.

"Нашу мову пригнічували декілька століть і зараз треба витратити час, щоб відновити її, щоб вона застосовувалася у всіх сферах суспільного життя, звідки вона протягом століть вибивалася. В тому числі і таким диктантом, який вносить свою частку у велику справу", - сказав урядовець.

Диктант з української мови писали й студенти з Південної Кореї, які навчаються на підготовчому відділенні КНУ. Як розповіла корепондентові Укрінформу студентка Грейс Бек, вона вивчає українську мову вже рік, мріє вступити на філологічний факультет і здобути професію перекладача з української.

Цього року у червоному корпусі КНУ для тих, хто прийшов писати диктант, виділили три аудиторії, врахувавши той факт, що торік було багато охочих перевірити свої знання.

Радіодиктант/ Фото Юлії Овсяннікової

Локації для написання диктанту облаштували й у навчальних закладах України в усіх регіонах, а також у деяких регіональних філіях Суспільного: у Вінниці, Житомирі, Запоріжжі та Хмельницькому.

Текст диктанту під назвою "Крила України", присвячений українському літаку "Мрія", читав мовознавець Олександр Авраменко.

Транслювали його Перший канал Українського радіо, UA: Радіо Культура, телеверсія наживо буде доступна на телеканалах UA: ПЕРШИЙ і UA: КУЛЬТУРА.

Читайте також: Президент привітав українців із Днем писемності та мови

Долучитися до радіодиктанту може кожен охочий у будь-якому куточку світу. Роботи можна надіслати поштою на адресу вул. Хрещатик, 26, Київ - 1, 01001 із позначкою «Радіодиктант» (лист має бути надісланий того ж дня або 10 листопада), засканувати або сфотографувати текст і впродовж 24 годин після закінчення акції надіслати електронною поштою на адресу rd@nrcu.gov.ua. Зображення має бути якісним, текст — написаним від руки (роботи, набрані у будь-якому текстовому редакторі, не розглядатимуться). Комісія приймає також тексти, написані шрифтом Брайля.

Текст радіодиктанту буде оприлюднено на сайті UA: Українське радіо 11 листопада.

Минулого року свої радіодиктанти надіслали 28 999 осіб. Жодної помилки не зробили 123 учасники.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-