Марина Порошенко презентувала нову програму з інклюзивної освіти

Марина Порошенко презентувала нову програму з інклюзивної освіти

1673
Ukrinform
Марина Порошенко на Міжнародному конгресі зі спеціальної педагогіки та психології презентувала базову освітню програму навчальної дисципліни "Інклюзивна освіта" для підготовки майбутніх педагогів та слухачів системи післядипломної освіти.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Для того, щоб зміни в освіті були системними, важлива підготовка педагогічних працівників для роботи в інклюзивному просторі. ...Сьогодні я хочу презентувати базову освітню програму навчальної дисципліни «Інклюзивна освіта». Ця програма запропонована для роботи з майбутніми вчителями і слухачами інститутів післядипломної освіти. Я сподіваюся, що вона буде спрямована не тільки на отримання нових знань майбутніми вчителями, але сприятиме переорієнтації їх свідомості на формування толерантності та розуміння проблем",- сказала Марина Порошенко.

За її словами, мета цієї освітньої програми - створення умов в Україні для розвитку інклюзивної освіти, оволодіння педагогами міжнародним та європейським законодавством у сфері інклюзивної освіти, а також знаннями та діагностичними уміннями психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами.

Марина Порошенко зазначила, що презентована програма може бути використана як базова для розробки інших навчальних програм з урахуванням специфіки навчального закладу, спеціалізації тощо.

Окрім цього, вона нагадала, що вже понад 2 тис. фахівців пройшли тренінги чи спеціальне навчання з інклюзивної освіти за сприяння Благодійного фонду Порошенка.

Також у цьому році фонд Порошенка у співпраці з ЮНІСЕФ видав посібник для працівників інклюзивно-ресурсних центрів.

Наразі в Україні працює 487 інклюзивно-ресурсних центрів, відкритих за сприяння Благодійного фонду Порошенка, які надають кваліфікований супровід дітям з особливими освітніми потребами протягом всього періоду навчання.

Читайте також: Інклюзивна освіта: Полтавщина долучилася до проекту Марини Порошенко

Загалом по Україні понад 12 тис. дітей з особливими освітніми потребами вже навчаються в загальноосвітніх школах.

IV Міжнародний конгрес зі спеціальної педагогіки та психології проходить 8 листопада на базі Переяслав-Хмельницького педагогічного університету ім. Григорія Сковороди за підтримки Міністерства освіти та науки, Національної академії педагогічних наук, Благодійного фонду Порошенка, Міжнародного фонду «Відродження».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-