Православні церкви мають "вичікувально-позитивну позицію" щодо Томосу — НІСД

Православні церкви мають "вичікувально-позитивну позицію" щодо Томосу — НІСД

960
Ukrinform
Більшість помісних православних церков наразі зайняли вичікувально-позитивну позицію у питанні майбутнього визнання незалежної Української православної церкви.

Про це заявив радник Президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Часто доводиться чути, що нібито в інших помісних церквах є несприйняття факту створення незалежної Української церкви. Це не так. Ми бачимо, що більшість помісних церков зайняли позицію нейтрально-позитивного вичікування", — сказав він.

Павленко підкреслив, що визнання Української православної церкви іншими православними церквами відбувається відповідно до канонів, згідно з якими звернення про таке визнання має зробити предстоятель незалежної автокефальної церкви після обрання.

Водночас він нагадав, що підписана 3 листопада між Президентом Петром Порошенко і Вселенським Патріархом Варфоломієм угода про співпрацю та взаємодію серед іншого передбачає також сприяння Вселенського патріархату в тому, що Українська церква буде визнана іншими православними церквами.

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко та Вселенський Патріарх Варфоломій 3 листопада підписали у Стамбулі Угоду про співпрацю та взаємодію між Україною та Вселенським Патріархатом.

Читайте також: Представництво Вселенського патріархату в Україні виконуватиме функції посольства

11 жовтня синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні. Тепер у Києві має бути скликано Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського Патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томоса як документа (грамоти).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-