Вбивство Гандзюк: у Луценка кажуть, що СБУ об’єднає два провадження

Вбивство Гандзюк: у Луценка кажуть, що СБУ об’єднає два провадження

Укрінформ
У Генпрокуратурі доручили передати справу стосовно убивства Катерини Гандзюк від Нацполіції Херсонської області до Головного слідчого управління Служби безпеки.

Про це повідомила у Facebook прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

«Генеральною прокуратурою прийнято рішення про передачу кримінального провадження у справі Катерини Гандзюк, яке розслідувала Нацполіція Херсонської області, до Головного слідчого управління Служби безпеки України, яке займається розслідуванням щодо встановлення замовників злочину», - написала вона.

Сарган додала, що два провадження у СБУ будуть об’єднані в одне для подальшого розслідування і встановлення замовників нападу на активістку.

Раніше у Міністерстві внутрішніх справ повідомили, що поліція виконала всі необхідні слідчі дії у рамках своїх повноважень та за рішенням Генеральної прокуратури України, яке було прийнято сьогодні, 5 листопада, передала справу до Головного слідчого управління Служби безпеки.

Зазначається, що в межах повноважень поліція допитала як свідків 367 осіб, призначила 21 судову експертизу, провела 9 обшуків, 4 слідчі експерименти, 26 оглядів, 100 негласних слідчих дій щодо 31 особи.

У відомстві переконані, що це дасть змогу слідчим СБУ об’єднати провадження і вести досудове розслідування з моменту планування до фактичного закінчення.

Читайте також: У Раді хочуть створити ТСК з розслідування вбивства Гандзюк

Відома в Херсоні активістка, волонтер, співробітниця міської ради Катерина Гандзюк, яку влітку облили сірчаною кислотою, померла 4 листопада в лікарні. За попередньою інформацією, у неї відірвався тромб. Жінці було 33 роки.

Напад на Гандзюк стався 31 липня. Невідомі облили її сірчаною кислотою, внаслідок чого вона дістала хімічні опіки і частково втратила зір. Гандзюк перенесла більше 10 операцій. З 1 серпня вона перебувала в опіковому центрі Києва.

В організації замаху на Гандзюк підозрюють п'ятьох осіб, усіх затримали.

4 листопада слідчі змінили кваліфікацію нападу на Гандзюк на умисне вбивство - за пунктами 4, 6, 11, 12 частини 2 статті 115 КК "Умисне вбивство з корисливих мотивів, вчинене з особливою жорстокістю, на замовлення; скоєне за попередньою змовою групою осіб".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-