Дата об’єднавчого Собору в Україні залежить від Вселенського патріарха — Філарет

Дата об’єднавчого Собору в Україні залежить від Вселенського патріарха — Філарет

1619
Ukrinform
Дата проведення Собору, під час якого представники українських православних церков мають ухвалити рішення про об’єднання церкви й обрати її предстоятеля, залежить від Вселенського патріарха.

Про це в ефірі Радіо Свобода заявив предстоятель УПЦ КП Філарет.

«Це залежить не від нас, а від Вселенського патріарха. Тому, що він повинен призначити на цей собор свого представника. Собор буде проходити під керівництвом українських архієреїв, але присутнім буде на цьому соборі представник Вселенського патріарха як представник, але не як голова Архієрейського собору. Головою Архієрейського собору будуть українські архієреї», – сказав Філарет.

На питання: чи буде проведений собор у листопаді, Філарет відповів, що «сподівається» на це. За його словами, підготовка до собору вже розпочалася.''

Також предстоятель УПЦ КП повідомив про можливе місце проведення такого собору.

Читайте також: Президент і Патріарх Варфоломій підписали Угоду про співпрацю

«Оскільки це Архієрейський собор, то він буде скликаний за рішенням Вселенського патріарха і прибуттям сюди його представника. І тоді кожна церква збирає своїх архієреїв на цей Архієрейський собор. Ми вважаємо, що Архієрейський собор буде проходити у Софіївському соборі», – зазначив Філарет.

Як відомо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні. Тепер у Києві має бути скликано Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського Патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томоса як документа (грамоти).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-