Філарет розповів, яким має бути статут об'єднаної Української церкви

Філарет розповів, яким має бути статут об'єднаної Української церкви

Укрінформ
Предстоятель УПЦ КП Святійший Патріарх Філарет наголошує, що на Архієрейському соборі має бути затверджений статут об’єднаної Української православної церкви, узгоджений із українським законодавством.

Про це він сказав на прес-конференції в Укрінформі «Українська церква на шляху утвердження автокефалії».

«Це буде статут загальний, український, який буде відбивати у собі закони України, і погоджений із українськими законами з одного боку, а з другого боку - і сутність православної церкви, тобто її структуру, її положення, її можливості», - зазначив Філарет.

Як повідомлялося, 11 жовтня синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні. Тепер у Києві має бути скликаний собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томоса як документа (грамоти).

Читайте також: Філарет пояснив механізм переходу парафій до об'єднаної УПЦ

15 жовтня на засіданні синоду РПЦ в Мінську було прийнято "Заяву Священного синоду" у зв'язку з рішенням Вселенського патріархату почати процес надання автокефалії Українській церкві - подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з ним визнано неможливим.

При цьому РПЦ вдалася до ряду погроз, зокрема, заявила про намір призупинити служіння в Храмі Гроба Господнього, якщо Єрусалимський патріархат підтримає Константинопольський у рішенні надати автокефалію Українській православній церкві та допустить до храму священиків УПЦ КП.

Водночас Архієпископія православних російських церков у Західній Європі, яка є екзархатом Вселенського патріархату, заявила, що Вселенський патріархат не переривав спілкування з Московським патріархатом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-