Сьогодні Покрова - одне з найшанованіших в Україні свят

Сьогодні Покрова - одне з найшанованіших в Україні свят

Укрінформ
Сьогодні Покров Пресвятої Богородиці - одне з найулюбленіших в Україні свят.

Традиція святкування Покрови виникла в Х столітті і має під собою чи то легенду, чи то подію, яка відбулася в стародавньому Царгороді (Константинополі), нагадує Урінформ.

Якось місто було оточене ворогами, і Божа Мати начебто покрила своїм омофором городян, які молилися у Влахернському храмі. Свідками чудесного видіння були святий юродивий Андрій і його учень Єпифаній. Це видіння було провістям перемоги – невдовзі ворог відступив і місто було врятовано.

Відтоді Покрова асоціюється з заступництвом і захистом від ворога як видимого, так і невидимого. Особливо шанували Богородицю-Покрову запорізькі козаки. Йдучи в похід на ворога, вони відправляли молебень до своєї Покровительки, а повернувшись із походу, складали Їй подяку.

Читайте також: Сьогодні Україна відзначає День захисника

Крім того, свято Покрови було надзвичайно шанованим і серед українського селянства: другого місяця осені чекали з особливим нетерпінням, адже з Пречистої, тобто з 14 жовтня, дозволялося справляти весілля. Це був період, коли масово шлюбували дітей. У народі так і казали: «Жовтень на весілля багатий». До початку жовтня закінчувалися всі найважливіші роботи на землі, й селянин міг дозволити собі відпочити. Це була найблагодатніша пора для весільних гулянь, початку вечорниць. На Покрову в південних губерніях України закінчувався термін найманих робітників, у Карпатах на Покрову поверталися з полонин пастуші отари.

Про Покрову існувало чимало прислів’їв, приказок і прикмет. «Яка погода на Покрову, такою буде і зима»; «Якщо до цього дня не опаде з вишень листя – на теплу зиму»; «Прийшла Покрова – сиди, чумаче, вдома»; «Покрова накриває траву листом, землю снігом, воду льодом, а дівчат – шлюбним вінцем».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-