Безпека артскладів: Пашинський каже, що після вибухів у Калинівці - жодних зрушень

Безпека артскладів: Пашинський каже, що після вибухів у Калинівці - жодних зрушень

Укрінформ
Голова безпекового комітету ВР Сергій Пашинський вважає можливою причиною вибухів під Ічнею диверсію, яка стала можливою через нереагування на попередні вибухи на військових складах, зокрема в Балаклії та Калинівці.

Про це він сказав журналістам на відкритті щорічної виставки "Зброя та безпека", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Питання не в тому, диверсія чи ні. Скоріше за все диверсія. Ми давно мали мінімізувати такі можливості. Ми воюємо з Росією, і кожен день гинуть хлопці на передовій. Чому ми тримаємо оборону, а в тилу не можемо розібратися?" - наголосив Пашинський.

Він зазначив, що від лісу до території військового складу в Ічні відстань 20 метрів. "Я не виключаю, що це диверсія, але ніякої диверсії не було б, якби всі ці боєприпаси були у бетонних сховищах. Якби, не дай Бог, там у середині відбулась якась диверсія, то (знищено було б - ред.) 2-2,5 тисячі тонн", - підкреслив Пашинський.

Голова профільного комітету також нагадав, що після вибухів на військовому складі у Калинівці Вінницької області у жовтні минулого року всі необхідні органи та структури провели інспекційні перевірки сховищ, а Комітет з нацбезпеки рекомендував Міноборони, Генштабу здійснити ряд заходів для попередження подібних вибухів у майбутньому.

Читайте також: Вибухи на артскладах: поліція заявляє про чотири пожежі в Ічні

"На жаль, пройшов рік і ніяких серйозних зрушень не було, в результаті трагічної, злочинної бездіяльності трапились сьогоднішні події... Ми цими підривами, цим недбальством, тією безвідповідальністю знижуємо обороноздатність нашої держави", - підкреслив Пашинський.

Він також наголосив, що позиція членів комітету полягає в тому, що за вибухи на військових складах мають відповідати не ті люди, які служили на військових арсеналах, а ті, хто реально мав забезпечити належне зберігання боєприпасів та охорону військового складу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-