У МОЗ радять не забувати про профілактику серцево-судинних захворювань

У МОЗ радять не забувати про профілактику серцево-судинних захворювань

1443
Ukrinform
Міністерство охорони здоров'я у Всесвітній день серця закликало дбати про профілактику серцево-судинних захворювань: вести здоровий спосіб життя та вчасно звертатися до лікарів при загрозливих симптомах.

Про це йдеться на сторінці Міністерства охорони здоров'я у мережі Facebook.

"Щоб мати здорове серце, важливо дбати про профілактику: 80% передчасних інфарктів та інсультів можна попередити за допомогою здорового способу життя та своєчасного звернення до лікаря", - наголосили в МОЗ.

Медики зазначили, що важливо вміти розпізнавати загрозливі  стани, зокрема інфаркту та інсульту, і вчасно звертатися до екстреної допомоги.

"Від хронічної форми будь-якого серцево-судинного захворювання померти неможливо. Людина помирає від гострого стану, до якого призводить загострення хвороби", - наголошують у міністерстві.

Читайте також: Медичний бізнес Нідерландів хоче інвестувати в українську медицину

Наразі в Україні розбудовується мережа регіональних кардіоцентрів, оснащених сучасним ангіографічним обладнанням. В цьому році вперше кожен українець з гострим інфарктом міокарда у критичній ситуації може одержати стент безоплатно.

Також діє урядова програма "Доступні ліки", за якою громадяни можуть отримати безоплатно або за часткову оплату ліки від серцево-судинних захворювань. Для цього необхідно звернутися до лікаря первинної ланки або кардіолога, пройти обстеження та отримати рецепт на безкоштовні препарати, ще раз нагадали в МОЗ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>